Yıllardır hastası! Ayakkabılarını çıkarıp biniyor, brandaları öperek açıyor: “Hanım bulursun ama bu arabaları bulamazsın”

SON

Yıllardır hastası! Ayakkabılarını çıkarıp biniyor, brandaları öperek açıyor: “Hanım bulursun ama bu arabaları bulamazsın”

Antalya’da Abdullah Şimşek’in araba sevdası görenlerin ağzını açık bırakıyor. Şimşek, fabrikadan çıktığı haliyle aldığı km’si düşük 1993 ve 1994 model otomobil koleksiyonuna 35 bin km’de 1993 model bir araç daha ekledi. Şimşek, aracına toz kondurmuyor, ayakkabıyla araçlarına binmiyor ve üstüne örttüğü brandaları da öperek açıyor. Bu markada olan araçların yıllardır hastası olduğunu belirten Abdullah Şimşek, “Hanım bulursun ama bu arabaları bulamazsın. En azından bunlar yanlış yapmıyor” dedi.

Konyaaltı ilçesi Aşağıkaraman Mahallesi’nde oto yıkama işiyle uğraşan 2 çocuk babası Abdullah Şimşek, 5 yıl önce parça ve boyası değişmeyen iki orijinal Doğan SLX marka otomobili satın aldı. Biri yeşil, diğeri bordo renkte olan otomobillerini aldığı günden bu yana kullanmayan Şimşek, özel yaptırdığı garajında araçlarına gözü gibi bakmaya başladı.

AW888859_04

YOK BÖYLE TUTKU! MUAYENEYE DE BİNMEDEN ÇEKİCİYLE GÖNDERİYOR
Ayakkabılarını çıkarmadan binmediği araçlarının tozunu alan Şimşek, aracını muayeneye de kaza veya çizik oluşur düşüncesiyle binmeden çekiciyle gönderiyor.

AW888859_15

Geçtiğimiz günlerde yine aynı marka 35 bin kilometrede 1993 model bir otomobil olduğu haberini duyan Şimşek, Manavgat’a otomobili çekiciyle almaya gitti. Şimşek, 385 bin liraya satın aldığı aracı çekiciye yükleyip evinin garajında diğer iki otomobilinin yanına koydu.

AW888859_06

Araçlarına toz kondurmayan, üstüne örttüğü brandaları da öperek açan Şimşek’in otomobil tutkusu görenlerin ise ağzını açık bırakıyor.

AW888859_08

Ayakkabılarını çıkartıp araçlarına öyle binen, bakıma dahi çekiciyle gönderen Şimşek, yeni gözdesini koleksiyonuna katmanın mutluluğunu yaşıyor.

AW888859_07

“BU ARAÇLAR EVİM GİBİ, İNSAN EVİNİN İÇİNE AYAKKABIYLA GİRER Mİ?”
Bu markada olan araçların yıllardır hastası olduğunu belirten Abdullah Şimşek, modeli düşük yeni aracının satılacağını duyar duymaz harekete geçtiğini anlattı. Şimşek, “Düşündüğümden daha güzel çıktı araç. 1993 model, 35 bin kilometrede ama daha 2 bin kilometre yol yapmış gibi. Arabayı görünce aşık oldum. Pırıl pırıl. Değişeni, hatası, boyası ve çiziği yok. Bu işin sevdalısı olunca kaç para olunca veresi geliyor adamın. Ben 385 bin liraya aldım. Bu paraya 2013-2015 model farklı güzel araçlar alınabilir ama bu işin sevdalısı olunca alıyoruz. Araca kıyamıyorsun, ayakkabıyla bile binemiyorum. Evin içine giriyormuş gibi hissediyorum kendimi. Evin içine ayakkabıyla girilir mi?” dedi.

AW888859_05

“HANIM BULURSUN AMA BU ARABALARI BULAMAZSIN”
Şimşek, üç otomobilini de çok sevdiğini ancak son aldığı aracın diğerlerine göre kendisi için daha gözde olduğunu ifade etti. Araç sevdası yüzünden eşinin zaman zaman kıskançlık yaptığını da aktaran Şimşek, “15-20 gündür arabayı alıp alamayacağım konusunda uyuyamadım. Ama aracı aldıktan sonra o gece rahatça uyudum. Eşim kıskansa neye yarar ki, benim için bu araba çok önemli. Hanım bulursun ama bu arabaları bulamazsın. İlla ki kıskançlık oluyor ama ben sevgimi bunlara veriyorum. En azından bunlar yanlış yapmıyor. Tüm sevgimi onlara veriyorum. Koleksiyon niyetiyle devam ediyorum. Daha büyük düşüncelerim de var” ifadelerini kullandı.

AW888859_11

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top