Connect with us

Yakimovski dışındaki cumhurbaşkanı adayları Adil ve Demokratik Seçim Bildirgesi imzaladı

Balkanlar

Yakimovski dışındaki cumhurbaşkanı adayları Adil ve Demokratik Seçim Bildirgesi imzaladı

Kuzey Makedonya’da ilk turu 24 Nisan’da düzenlenecek cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde cumhurbaşkanı adayları Adil ve Demokratik Seçim Bildirgesi imzaladı.

Mevcut cumhurbaşkanı Stevo Pendarovski, ülke olarak yeterli kurumsal hafızaya ve tüm adaylar arasında tartışma düzeyini koruyacak ve tüm sürecin adil ve demokratik olmasını sağlayacak yeterli siyasi kültüre sahip olduğumuza inandığını ifade etti.

VMRO DPMNE adayı Gordana Siljanovska, yasanın imzalanmasını törensel bir eylem ve normatif ve ahlaki yanılsama olarak değerlendirdi, ancak bizzat argümanlarla ve programla konuşacağını ve tüm adaylara saygı duyacağını belirtti.

Stevco Yakimovski, Yasaya saygı duyacağını ancak DSK’nin tartışmalar düzenleyeceğini garanti etmemesi halinde imzalamayacağını söyleyerek, belirli adayların maksimum düzeyde kayırıldığını ve kampanya fonlarının eşit şekilde dağıtılmadığını söyledi.

Avrupa Cephesi adayı Bujar Osmani, olumlu bir kampanyadan yana olacağını belirterek, bunun giderek siyasi bir ahlak haline geldiğini ve vatandaşlara ülkemiz için bu önemli seçimlere doğru yaklaşacakları sözünün verildiğini belirtti.

Levica adayı Biljana Vankovska, Yasayı imzalayacağını ancak kendisinin bunların hiçbirine inanmadığını, boş bir kağıt parçası olduğunu belirterek, televizyon kanallarından tüm cumhurbaşkanı adaylarıyla münazaralar düzenlemesini talep etti.

Arnavut muhalefeti VLEN’in adayı Arben Taravari, bu seçimlerin şimdiye kadarki en adil ve en demokratik seçim olmasını umduğunu ifade etti.

Maksim Dimitrievski, tüm cumhurbaşkanı adaylarıyla birlikte kamuoyu önüne çıkacağını belirterek, bu çifte seçimlerde demokrasinin kazanmasını diledi.

Continue Reading
You may also like...
To Top