Vladimir Putin: N.ükleer s.avaş t.ehdidi büyüyor

SON HABER

Vladimir Putin: N.ükleer s.avaş t.ehdidi büyüyor

Putin, n.ükleer s.avaş t.ehdidinin yükselişte olduğunu ifade ederken, Rusya’nın delirmediğini, nükleer s.ilahları olabilecek bir s.aldırıya cevap ve caydırıcı güç olarak düşündüğünü belirtti.

Rusya ile Ukrayna arasındaki s.avaş, 24 Şubat tarihinden beri devam ediyor.

Rusya İnsan Hakları Konseyi’nin oturumunda konuşan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya-Ukrayna Savaşı ve nükleer s.avaş t.ehdidiyle ilgili kritik açıklamalarda bulundu.

Rusya’nın Ukrayna’ya askeri müdahaleden başka seçeneği olmadığını söyleyen Putin, haftalarca süren sokak protestolarının ardından Ukrayna’nın Rusya yanlısı cumhurbaşkanının devrildiği 2014 yılında, Batı yanlılarının ‘s.avaşı başlattığını’ öne sürdü.

“N.ükleer s.avaş t.ehdidi yükselişte ancak delirmedik”
Polonya’nın Batı Ukrayna’daki toprakları ele geçirmek istediğini öne süren Rus lider Putin, sadece Rusya’nın Ukrayna’nın toprak bütünlüğü için garantör olabileceğini; ancak bunun ‘Ukrayna’nın yeni liderine bağlı olduğunu’ söyledi.

Putin, nükleer savaş t.ehdidinin yükselişte olduğunu ifade ederken, Rusya’nın ‘delirmediğini’, nükleer s.ilahları olabilecek bir saldırıya cevap ve caydırıcı güç olarak düşündüğünü belirtti.

“Rusya müttefiklerini tüm yollarla savunacak”
Rusya’nın müttefiklerini mevcut tüm yollarla savunacağını söyleyen Putin, kendilerinin nükleer s.ilah kullanımı konusunda konuşmadıklarını ifade etti.

Rusya’nın -ABD’nin aksine- başka ülkelerde taktik n.ükleer s.ilahlarının bulunmadığını belirten Putin, “En gelişmiş s.ilahlara sahibiz ancak bunları etrafa saçmak istemiyoruz. Bu s.ilahları caydırıcı güç olarak görüyoruz” dedi.

Rus ordusunun Ukrayna’da uzun süre s.avaşma ihtimalinin olduğunu ancak bu noktada ek asker göndermeyi “mantıksız” bulduğunu söyleyen Putin, “Özel askeri operasyonun süresine gelince, elbette bu uzun bir süreç olabilir” dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top