Türkiye’de en çok araştırılan rüyaların yılanla ilgili olduğu ortaya çıktı

SON HABER

Türkiye’de en çok araştırılan rüyaların yılanla ilgili olduğu ortaya çıktı

İngiltere merkezli bir ekip, Google’da yapılan arama verileri topladı. Buna göre en çok görülen rüyaların yılanlarla ilgili tespit edilirken, rüyada yılan görmeyi araştıran ilk ülke Türkiye oldu.
Google verileri, dünya genelinde en çok görülen rüyaları ortaya çıkardı.

Uyku düzeni ve sağlığı üzerine çalışmalar yürüten ve içerikler yayımlayan İngiltere merkezli Brilliant British’ten bir ekip, Google’da yapılan aramaların verilerini topladı.

Verilerle hangi ülkede en çok hangi rüyanın araştırıldığı tespit edildi.

Rüyada en çok ‘yılan’ görülüyor
Bulgular, dünya genelinde en çok araştırılan rüyaların yılanlarla ilgili olduğunu gösterdi. Türkiye’nin de rüyada yılan görmeyi araştıran ilk ülkelerden biri olduğu anlaşıldı.

Türkiye ilk sırada
Buna göre “rüyada yılan görmek” ifadesi, Brezilya’da ayda 352 bin, Türkiye’de ise ayda 214 bin kez internette aratılıyor.

Türkiye ve Brezilya’nın yanı sıra rüyaların en çok yılanlarla ilişkilendirdiği ülkeler arasında Afganistan, Kazakistan, İran, İsrail, Rusya, Ukrayna, Finlandiya, Portekiz ve Umman yer aldı.

Bu rüyaların zehirli sürüngenlerin hem yaygın görüldüğü hem de pek rastlanmadığı bölgelerde görülmesi dikkat çekti.
Yılandan sonra en çok görülen rüya: Diş dökülmesi
Dünya genelinde yılanlardan sonra en çok görülen rüyalar ise dişlerin dökülmesiyle ilgiliydi. Bulgulara göre, BK de dahil olmak üzere Batı Avrupa’nın önemli bir kısmında, Birleşik Arap Emirlikleri ve Kuzey Amerika’da en çok “rüyada dişlerin dökülmesi” gibi ifadeler araştırılıyor.

Ayda 81 bin arama yapılıyor
Örneğin, ABD’de bu konuyla ilgili ayda 81 bin kez arama yapıldığı belirtiliyor. ABD’lilerin sıklıkla araştırdığı diğer rüyalar arasında ise tatile çıkmak veya örümcek gibi potansiyel açıdan tehlikeli hayvanlarla karşılaşmak da var.

Bunun yanı sıra Suudi Arabistan, Irak ve Bahreyn’de evlilik; Kuveyt, Lübnan ve Danimarka’da ise hamilelik en çok görülen rüyalar oldu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top