Türk askerinden eksi 25’te vatan nöbeti

SON HABER

Türk askerinden eksi 25’te vatan nöbeti

Mehmetçik’in sınır hattı ve ötesinde görev yaptığı üs bölgelerinin tamamına yakını kar altında kalmaya başladı.
Kahraman Türk askerinin, hain terör örgütü PKK’yı bitirmeye yönelik başlattığı operasyonlar yurdun her köşesinde devam ediyor.

Her koşulda yurdunu korumaya kararlı Mehmetçik için zorlu günler başladı.

Sınır bölgelerinde etkisini göstermeye başlamasını umursamayan Türk askeri, hain PKK’ya nefes alacak alan bırakmıyor.

Görev bölgeleri eksi derecelerde
Aralık ayının sonuna gelirken hava birçok noktada sıcaklığını korurken, Mehmetçik’in görev yaptığı noktalarda havalar eksi derecelere düşmeye başladı.

Hafta sonu en düşük sıcaklık eksi 25 ile Binbir Kapı Üs Bölgesi’nde ölçülürken, üs bölgelerinin çoğunda kar kalınlığı 20 santimetreyi aştı.

Soğuk Mehmetçik’i durdurmadı
Meteorolojik verilere göre yurt genelinde hafta sonu mevsim normallerinin üzerinde sıcaklık etkili oldu.

Kayak merkezlerinde dahi sezonun açılması için kar yağışı beklenirken Mehmetçik’in, zorlu arazinin yanı sıra soğuk hava ve karla mücadelesi bir aydır devam ediyor.
Kar kalınlığı 20 santimetre
Milli Savunma Bakanlığı kaynaklarından alınan bilgiye göre, Kara Kuvvetleri Komutanlığına bağlı yurt içi ve sınır ötesindeki üs bölgelerinden 312’sinde kar kalınlığı 20 santimetrenin üzerine çıktı.

En soğuk gece eksi 25’i buldu
Irak’ın kuzeyindeki Misalok üs bölgesinde ise kar kalınlığı bir metreye yaklaştı.

Üs bölgelerinin yarısından fazlasında sıcaklık değerleri sıfırın altına inerken en soğuk gece, eksi 25 ile İkiyaka Dağları’ndaki Binbir Kapı Üs Bölgesi’nde yaşandı.

Önlemler erkenden alındı
Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri, gerek üs bölgeleri gerekse personelin kıyafetleri konusunda zorlu hava şartlarına ilişkin hazırlıkların çok önceden tamamlandığını vurguladı.

Yetkililer, yapılan hazırlıklarla tüm bu zor hava ve arazi şartlarına karşı Mehmetçik’in faaliyetlerine aralıksız devam ettiğini duyurdu.

Operasyonlar devam ediyor
İHA’nın haberine göre, bulunduğu bölgelerde düzenli olarak devriye ve pusu/dinleme faaliyetleri gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarının, operasyonlarını artan bir tempoda sürdürdüğünü bildirdi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top