Tokat’ta 64 yaşındaki kadın, 5 gündür bulunamadı

SON HABER

Tokat’ta 64 yaşındaki kadın, 5 gündür bulunamadı

Bir anda ortadan kaybolan kadından 5 gündür haber yok. Annesinin kaçırılmış olduğunu düşünen oğlu ise “Başını alıp gitse cüzdanını alır, ayakkabısını giyer de giderdi” diyor.
Tokat’ın Almus ilçesine bağlı Ataköy beldesinde yaşayan evli ve 5 çocuk annesi Arife Gökçe, 17 Aralık 2022 tarihinde öğle saatlerinde kayboldu.

Fikri Gökçe, eşini evde ve çevresinde bulamayınca güvenlik güçlerine haber verdi.

Jandarma ve AFAD ekipleri ihbar üzerine arama çalışması başlattı.

Hiçbir ize rastlanmadı
Evin çevresi ve ahırında arama yapılırken; Tokat İl Jandarma Komutanlığından iz takip köpeği Tank ile Samsun İl Jandarma Komutanlığı’ndan kadavra köpeği Ark ahırda arama yaptı.

Belde yakınlarındaki ormanlık alanlarda ise Kurtlar Taburu ile Almus İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan timler arama çalışmasına katıldı.

Yapılan arama çalışmalarında bir ize rastlanmadı.

Jandarma ekipleri tarafından ifadesi alınan 1 şüpheli serbest bırakıldı.
“Kimseyle bir kavgamız yok”
64 yaşındaki annesinin kayıp haberini İzmir’den alarak Tokat’a gelen Tayfun Gökçe, küfürlü mesajlar yazarak ailesini rahatsız eden kişiden şüphelendiklerini söyledi.

Şüphelinin annesini kapının önüne çıkarttığını, kafasına sopa ile vuran 2 kişinin otomobile bindirdiğini söylediğini aktaran Gökçe, “Daha sonra şahıs, korkarak böyle bir ifade vermiş olduğunu söylemiş. Neden böyle konuştu bilmiyoruz. Kimseyle bir kavgamız, alacak verecek davamız yok.” dedi.

“Kaçırıldı diye düşünüyorum”
İHA’ya konuşan ve annesinin bir anda kaybolmuş olduğunu ileri süren Gökçe, “Babam saat 10.00 gibi evden çıkmış. Aşağı mahallede çalıştığı yere yemeğe çağırmak için telefonla aramış. Telefona cevap alamayınca eve gidiyor. Ocakta tava yanmış, süt taşmış şekilde buluyor. Sonra çevreyi arıyor bulamıyor. Annemin dışarı çıkarken giydiği kara lastiği kapıda buluyor. Terlikle nereye gidecek diyor. Bulamayınca jandarmaya haber veriyor. Aranmadık yer kalmadı, kaçırıldı diye düşünüyorum. Başını alıp gitse cüzdanını alır, ayakkabısını giyer de gider. Sırtına bir şey giyer. Bu soğukta ne yapıyor anam? Gözümüze uyku girmiyor.” diye konuştu.

‘Amasya’da görüldü’ iddiası
Gökçe, Amasya’nın Merzifon ilçesinde annesini gördüğü iddiasıyla arayan bir kişinin olduğunu belirterek, “Şu an ihbar doğrultusunda güvenlik güçleri araştırıyor. Annemin fotoğrafı basında yer aldı, görüp duyanların güvenlik güçlerine haber vermesini bekliyoruz.” ifadelerini kulandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top