Connect with us

TİKA, Arnavutluk’taki İmam Hatip Okullarına Akıllı Tahta Desteği Sağladı

Arnavutluk

TİKA, Arnavutluk’taki İmam Hatip Okullarına Akıllı Tahta Desteği Sağladı

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) tarafından Arnavutluk’un İşkodra şehrindeki “Haxhi Sheh Shamia” İmam Hatip Okullarına akıllı tahta temin edildi.

İstanbul Kardeşlik Yardımlaşma ve Kültür Derneği bünyesinde, 2000 yılından bu yana İşkodra’da faaliyet gösteren “Haxhi Sheh Shamia” İmam Hatip Okulları, TİKA’nın desteğiyle eğitim standartlarını modernleştirmeyi ve öğretim kalitesini artırmayı hedefliyor.

TİKA tarafından temin edilen 26 adet akıllı tahta, İşkodra’daki ilkokul binasının her sınıfında ve bazı ortaokul ile lise sınıflarında kullanılacak.

Temin edilen akıllı tahtalar, öğretmenlerin daha etkili bir şekilde derslere katılmasını, öğrencilerin ise görsel, ses ve video sunumlarıyla daha fazla motive olmalarını ve derse odaklanmalarını sağlamayı hedefliyor.

“Haxhi Sheh Shamia” İmam Hatip Okulları hakkında

“Haxhi Sheh Shamia” İmam Hatip Okulları, 870 kız ve 204 erkek olmak üzere toplamda 1074 öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ayrıca Kosova, Kuzey Makedonya ve Karadağ’dan gelen öğrenciler de bu okullarda eğitim alıyorlar. Bu teknolojik yeniliklerle birlikte, okulların eğitim altyapısının güçlenmesi ve eğitim kalitesinin artırılması hedefleniyor.

Continue Reading
You may also like...
To Top