Connect with us

Spasovski: Ortalama 1.100 avro maaş ve asgari 600 avro maaş gerçekleştirilebilir bir vaat

Balkanlar

Spasovski: Ortalama 1.100 avro maaş ve asgari 600 avro maaş gerçekleştirilebilir bir vaat

Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) İkinci Seçim Bölgesi liste taşıyıcısı ve eski İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu.

SDSM’nin milletvekili adayı Oliver Spasovski, bir televizyon programında yaptığı açıklamada, “Seçimler her zaman ciddi olmalı ve ciddi bir yaklaşımla yapılmalı, ne sunduğunuzu fark etmelisiniz. Vatandaşlar iki kavram arasında seçim yapmak zorunda kalacak: Avrupa Geleceği Koalisyonu’nun vatandaşlara yönelik net bir hedefi olan, muhalefette olup bitenlerin ise ne bir tutumu ne de bir perspektifi olan, sadece bir arzuya sahip olan kavram.” ifadelerini kullandı.

Spasovski yeni programa değinerek, asgari ücretin 600 avro ve ortalama maaşın 1.100 avronun uygulanacağını ve bunun ulaşılabilir olduğunu söyledi.

SDSM’nin herkes için tek toplum fikrinin ve küçük etnik toplulukların parlamentoya katılımı fikrinin destekçisi olduğunu vurgulatan Spasovski, tüm bu 30 yıl boyunca SDSM olmasaydı şu anda etnik toplulukların tek bir temsilcisinin bile olmayacağını belirtti.

Continue Reading
You may also like...
To Top