Son Dakika: Şırnak’ta mağarada kıstırılan t.eröristlerle sıcak çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

SON HABER

Son Dakika: Şırnak’ta mağarada kıstırılan t.eröristlerle sıcak çatışma: 2 askerimiz şehit oldu

Son dakika: Şırnak’ta başlatılan operasyon kapsamında gerçekleştirilen arazi araması sırasında mağaraya sıkıştırılan bir grup t.erörist ile sıcak temas sağlandı. Çıkan çatışmada 2 jandarma personeli şehit oldu, 1 güvenlik korucusu ile 1 jandarma personeli yaralandı. Öte yandan 3 t.erörist ise etkisiz hale getirildi.

Şırnak’ın Bestler Dereler bölgesinde dün başlatılan operasyon devam ediyor.Operasyon kapsamında, bugün arazi araması sırasında mağarada sıkıştırılan bir grup t.erörist ile sıcak temas sağlandı.

2 JANDARMA PERSONELİ ŞEHİT OLDU
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Çıkan s.ilahlı çatışma sonucunda, 2 t.erörist daha s.ilahıyla birlikte etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda toplam 3 t.erörist etkisiz hale getirilmiştir. Operasyonda 2 jandarma personelimiz şehit olmuş, 1 güvenlik korucumuz ve 1 jandarma personelimiz ağır yaralanmıştır. Şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. Bölgede operasyonlara devam edilmektedir.”

OPERASYONDA 3 T.ERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Şırnak Jandarma Bölge Komutanlığı ve Şırnak İl Jandarma Komutanlığı sevk ve idaresinde Bestler Dereler bölgesinde J-SİHA, Atak taarruz helikopterleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı destekli, jandarma özel harekat (JÖH), jandarma komando ve güvenlik korucularının katıldığı istihbarata dayalı nokta operasyonunda dün 1 t.eröristin s.ilahıyla etkisiz hale getirildiği hatırlatıldı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top