Son dakika…Paris’te Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

SON HABER

Son dakika…Paris’te Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Fransa’nın başkenti Paris’te yer alan Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında gerçekleştirilen silahlı saldırı sonrası üç kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Yaralanan üç kişiden birinin durumunun ağır olduğu bildirildi. Öte yandan etkisiz hale getirilen saldırganın geçtiğimiz sene de göçmen kampında kılıçla saldırdığı ortaya çıktı.
Uluslararası ajanslar, kimliği henüz belirlenemeyen, silahlı bir saldırganın Paris’in merkezinde yer alan Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında düzenlediği Silahlı Saldırı sonrası üç kişinin hayatını kaybettiğini çok sayıda insanın da yaralandığını duyurdu.

Fransa Savcılığı saldırıyı doğruladı ve 3 kişinin hayatını kaybettiğini 3 kişinin de yaralandığını duyurdu.

İKİ KİŞİNİN DURUMU KRİTİK

Fransız medyası saldırganın rast gele ateş açtığını ve yaralılardan birinin durumunun kritik olduğunu yazdı.

Son dakika...Pariste Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar varBÖLGEDE ÇOK SAYIDA RESTORAN VE DÜKKAN VAR
Paris polisi halka, Ahmet Kaya Kürt Kültür Merkezi’nin bulunduğu Strasbourg-Saint Denis bölgesindeki Rue d’Enghien Caddesi’nden uzak durulması çağrısı yaptı.

Château d’Eau metro istasyonu yakınındaki bölgede kültür merkezinin yanı sıra çok sayıda restoran ve dükkan da bulunuyor.

SALDIRGAN YAKALANDI! DAHA ÖNCE DE GÖÇMENLERE SALDIRMIŞ

Uluslararası ajanslardan gelen son bilgilere göre saldırgan etkisiz hale getirildi ve tutuklandı.

Fransız medyası saldırganın 69 yaşında olduğunu yazdı. Saldırının arkasındaki neden ve zanlının terör bağlantısı olup olmadığı henüz bilinmiyor ancak saldırganın, geçtiğimiz yıl da göçmenlerin kaldığı kampa kılıçla saldırdığı ortaya çıktı. Bu olayın ardından ceza lan ve cezasını tamamlayan saldırganın 15 gün evvel tahliye olduğu öğrenildi. Geniş güvenlik önemlerinin alınan bölgeye giriş çıkışlar kapatıldı.

POLİSLE GÖSTERİCİLER ARASINDA ÇATIŞMA ÇIKTI

Saldırının ardından olay yerine gelen Ahmet Kaya Kültür Merkezi topluluğu ve polis arasında çatışma çıktı. Güvenlik güçleriyle göstericiler arasındaki çatışma giderek şiddetlenirken, eylemciler ellerine geçenleri polise fırlatarak, çöp bidonlarını ateşe verdi. Polis olayın büyümesi üzerine göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Polisin başlattığı soruşturma ve operasyon devam ediyor…

Son dakika...Pariste Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

İÇİŞLERİ BAKANI BÖLGEYE GİDİYOR

Fransa İçişleri bakanının bölgeye gideceği ve incelemelerde bulunacağı öğrenildi. Paris belediye başkanı Anne Hidalgo ise soruşturmanın devam ettiğini duyurdu.

BÜYÜK BİR PANİK VARDI

Bölgedeki görgü tanıklarından biri 7 ya da 8 el silah sesi duyduklarını, çevredeki insanların büyük bir panik içinde kaçıştıklarını anlattı.
Son dakika...Pariste Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

KİŞİSEL HESAPLAŞMA OLABİLİR
Haberin Devamı

Saldırganın hemen yakalanması sürecin hızlanacağını gösteriyor.

Saldırının kişisel bir hesaplaşma olma ihtimali ön planda ancak yetkililer her ihtimali değerlendirdiklerini belirttiler.

Son dakika...Pariste Ahmet Kaya Kültür Merkezi yakınlarında silahlı saldırı: Ölü ve yaralılar var

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top