Connect with us

Sırbistan Rusya’dan MIG-29 savaş uçağı satın alacak

Balkanlar

Sırbistan Rusya’dan MIG-29 savaş uçağı satın alacak

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, hiçbir ülkeyi tehdit etmediklerini öne sürerek, Rusya’dan Sovyet yapımı MIG-29 savaş uçağı satın alacaklarını duyurdu.

Balkanlarda gerilimi yükselten Aleksandr Vucic yönetimindeki Sırbistan, işgalci Rusya’dan askerî uçak almayı planlıyor. Bölgede kimseyi tehdit etmediğini öne süren Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, olası bir saldırıya karşın Rusya’dan Sovyet yapımı MIG-29 savaş uçağı alacağını duyurdu. 

SIRBİSTAN RUSYA’DAN MIG-29 UÇAĞI SATIN ALACAK

Açıklamasında, “Kimseyi tehdit etmedik, etmiyoruz” ifadelerine yer veren Vucic, zayıf bir ülke konumunda olduklarını ve bunu saldırıya karşı kendilerini güçlendirmeyi amaçladıklarını belirterek, kombine avcı-bombardıman uçağı satın alacaklarını söyledi.

Sırplar, Kosova’nın kuzeyindeki bölgelerde Arnavutlara karşı taşkınlık çıkartırken, Vucic de ülke olarak Kosova’yı tanımadıklarını her platformda dile getiriyor. Öte yandan Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandr Vucic, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin başkanlığında bu sene ekim ayında düzenlenecek BRICS Zirvesi’ne katılıma olasılığını değerlendirdiğini ifade etti.

Continue Reading
You may also like...
To Top