Connect with us

Pendarovski: İkinci tura girip seçimleri kazanmayı bekliyorum

Balkanlar

Pendarovski: İkinci tura girip seçimleri kazanmayı bekliyorum

Kuzey Makedonya’da 24 Nisan’da düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili resmi seçim kampanyası süreci bugün başladı. 

Üsküp’ün merkezindeki merkezi seçim genel merkezinin açılmasıyla birlikte iktidardaki Makedonya Sosyal Demokratlar Birliği’nin (SDSM) desteklediği cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski’nin seçim kampanyası resmen başladı.

Pendarovski’nin ilk oylama turuna kadar ülkede 60’tan fazla yerleşim yerini ziyaret etmesi planlanıyor.

Cumhurbaşkanlığı adayı Stevo Pendarovski basına yaptığı açıklamada, görevde beş yıllık bir görev süresi olmasına rağmen Makedon vatandaşlarının onun cumhurbaşkanı olarak neyi temsil ettiğini, neye karşı olduğunu çok iyi bildiklerini ve bundan sonra ne bekleyebileceklerini bildiklerini vurguladı.

Önümüzdeki beş yıl içinde Pendarovski, belirli siyasi dinamikleri olan konulara ilişkin görüşlerini vatandaşlarla paylaşmak istediğini söyledi.

Son 5 yılda Ukrayna’daki savaşla birlikte bağlamın hem bölgesel hem de dahili, tabii ki uluslararası olarak da biraz değiştiğini düşündüğünü kaydeden Pendarovski, “Belirli bir siyasi dinamiği olan bazı konulara ilişkin görüşlerim farklılaştı. değiştirildi. İlk turda, Makedon tarihinde daha önce hiç olmadığı kadar çok adayın olması nedeniyle oyların birçok tarafa bölünmesini bekliyorum ve ilk turda kimsenin kazanma şansının olacağını beklemiyorum. Ancak ikinci turda seçime girmeyi ve sonunda kazanmayı bekliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Continue Reading
You may also like...
To Top