Connect with us

Ortopedi Hastalıkları Kliniği’nin yenilenen ameliyathanesi hizmete açıldı

Sağlık

Ortopedi Hastalıkları Kliniği’nin yenilenen ameliyathanesi hizmete açıldı

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’teki Ortopedi Hastalıkları Kliniği’nin yenilenen ameliyathanesi bugün hizmete açıldı.

Ameliyat salonunun, yardımcı alanlar, dinlenme odası ve yaklaşık 150 metrekarelik bir ön tedavi odası dahil olmak üzere tamamen yenilendiği belirtildi.

Toplam yatırımın değeri Sağlık Fonu ve bağışlar tarafından sağlanan 15 milyon denar olduğu ifade edildi.

Sağlık Bakanı Fatmir Meciti, etkinliğe Başbakan Dimitar Kovaçevski ile birlikte katıldı ve bu Klinik’te yılda 1.600 ameliyat gerçekleştirildiğini belirterek, yeni yenilenmiş ameliyat salonuyla bu rakamın yılda 2.000’e çıkacağını söyledi.

Meciti, bu salonun 2017 yılından bu yana kullanılmadığını ve yeniden yapılandırılmasıyla kurumun kapasitesinin ciddi şekilde güçlendirildiğini vurguladı.

Bu klinik, kamu-sağlık kurumunun başarılı bir şekilde yönetilmesinin bir örneği olduğunun altını çizen Meciti, “Üç yıl önce Klinik tamamen yenilendi ve ülkede ilk kemik nakli gerçekleştirildi. Bir ay önce Bakanlık bütçesinden hastalar için yeni bir artroskopik sütun satın aldık. Düzenli olarak yeni ekipmanlara, implantlara yatırım yapılıyor ve sağlık çalışanlarına yatırım yapılıyor.”

Continue Reading
You may also like...
To Top