Öğretim üyesi araç kiralamak istedi! Hayatının şokunu yaşadı… ‘Üzerine bir bardak suyunu iç’

SON HABER

Öğretim üyesi araç kiralamak istedi! Hayatının şokunu yaşadı… ‘Üzerine bir bardak suyunu iç’

Olay, Ordu’da meydana geldi. Öğretim üyesi olan 44 yaşındaki H.G., internetten araç kiralamak istedi. İletişime geçtiği sözde şirkete bin 550 lira ödemesini de yapan H.G., belirlenen yere geldiğinde vale hizmetini göremedi. Şirketi arayan H.G. duydukları karşısında şoke oldu. H.G., karşı tarafın “Evet kardeşim, sen artık bunun üzerine bir bardak suyunu iç, hayatına devam et. Yapacak bir şey yok.” dediklerini ifade etti.
Öğretim Üyesi H.G. (44), AA muhabirine, bir süre önce aracını sattığını, mesleği dolayısıyla Giresun’a gidip gelmek için araç kiralamak üzere internet sitesi üzerinden arama yaptığını söyledi.

Kurumsal bir firmanın olduğunu düşündüğü internet sayfası üzerinden işlem yaptığını anlatan H.G., iletişime geçtiğinde talebini ilettiğini, karşı tarafın da fiyat bilgisi verdiğini ve vale hizmetlerinin dahi olduğunu söylediğini ifade etti.

Öğretim üyesi araç kiralamak istedi! Hayatının şokunu yaşadı... 'Üzerine bir bardak suyunu iç'
Belirtilen IBAN numarasına yaklaşık 1550 liralık bir ücret yatırdığını belirten H.G., kendisine söylenen saatte kimsenin gelmediğini, aradığında da telefonuna yanıt verilmediğini aktardı.

H.G., sonrasında kendisini farklı bir numaradan arayan kişinin, “Efendim siparişinizde küçük bir problem var. Bütün ödeminizi yaptınız ama KASKO ve sigortayla aracı şu şekilde kullanacaksınız, bunu kullanmanız karşılığında kaza falan riskine karşı bir 20 bin liralık ödeme daha yapmanız gerekiyor.” dediğini anlattı.

ss

Limitinin olmadığını iletmesi üzerine 10 bin lirayla işin halledilebileceği yönünde yanıt aldığını, devam eden görüşmesi sırasında dolandırıldığını anladığını söyledi.

‘BİR BARDAK SUYUNU İÇ’
H.G., “‘Eyvah, dolandırdınız beni.’ dedim. ‘Ne demek.’ falan filan dedi. ‘Resmen dolandırdınız beni, nerden düştüm.’ dedim. Artık benim ikna olmadığımı görünce ‘Evet kardeşim, sen artık bunun üzerine bir bardak suyunu iç, hayatına devam et. Yapacak bir şey yok.’ dedi. Gerçeğin soğuk yüzü diye bir şey vardır, maalesef dolandırıldığımı o an anladım.” diye konuştu.

Olayla ilgili polise müracaat ettiğini kaydeden H.G., soruşturma başlatılması için kendisinden istenen evrakları hazırladığını belirtti.

H.G., herkesi bu konularda dikkatli olmaya davet ederek, “Bazen aldanmak için konumlar, eğitimli olmak, toplum içerisinde statü sahibi olmak ya da hiç olmamak önemli değil. Bir anlık gafletle insan internet dolandırıcılığına maruz kalabiliyor. Bu noktada yetkili yerlere durumu bildirdim. Amacım, diğer insanlar böyle bir şeye düşmesinler. Çok daha farklı bir rakam olabilirdi. Şükürler olsun küçücük bir rakam.” dedi. (AA)

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top