Nevşin Mengü’den çok konuşulacak Meral Akşener iddiası: Kılıçdaroğlu’na ‘bu şekilde yol yürümek istemiyoruz’ diyecek

SON HABER

Nevşin Mengü’den çok konuşulacak Meral Akşener iddiası: Kılıçdaroğlu’na ‘bu şekilde yol yürümek istemiyoruz’ diyecek

Seçimlere 7 aydan kısa bir süre kaldı. Siyaset kulislerinde her gün yeni bir gelişme yaşanırken en çok merak edilen konu ise, “Millet İttifakı’nın adayı kim olacak?” sorusu olmaya devam ediyor. İYİ Parti lideri Meral Akşener bu akşam CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’yla görüştü. Bu görüşme öncesinde gazeteci Nevşin Mengü’nün Youtube kanalından verdiği kulis bilgisi çok konuşuldu. İşte detaylar…

Nevşin Mengü'den çok konuşulacak Meral Akşener iddiası: Kılıçdaroğlu'na 'bu şekilde yol yürümek istemiyoruz' diyecek
Türkiye nefesini tuttu 2023’te yapılması beklenen seçimlere kilitlendi. Cumhur İttifakı, adaylarının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu aylar öncesinden duyurdu. Gözler altılı masanın adayının kim olacağına çevrildi. Adaylar arasından en çok adı geçen ise 3 isim var; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş… Adayın kim olacağı büyük tartışma yaratırken İYİ Parti lideri Meral Akşener’le CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun bugün sürpriz bir şekilde bir araya geldi.

t

NEVŞİN MENGÜ’DEN SES GETİREN KULİS BİLGİSİ
Gazeteci Nevşin Mengü Youtube hesabından, bugün gerçekleşen Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesiyle ilgili çarpıcı bir kulis bilgisini paylaştı. Söz konusu iddialar kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu.

Ekran Alıntısı

İşte Nevşin Mengü’nün dikkat çeken sözleri;

Meral Hanım’ım Kemal Bey’e ileteceği tespitler arasında şu var; Diyorki, ‘Sizin aday olmanız durumunda bir ölçümler yaptırdık, İYİ Parti’nin oyu ciddi düşüyor, biz kaybediyoruz. Bu durumda bizim seçmenimiz başka bir yere kayıyor. Biz kazanamazsak siz de kazanamazsanız. İYİ Parti’nin oyu kritik. Başka bir strateji belirlememiz lazım. 6’lı masa bizi bu şekilde siyasetsizliğe itiyor. 6’lı masaya katıldığımızdan bu yana bizim de oylarımız düşüyor, DEVA’nın da Gelecek Partisi’nin de oyları düşüyor. Bu masanın formatının değişmesi lazım. Biz bu şekilde yol yürümek istemiyoruz.’ diyecek Meral Akşener.

Mengü bu sözleriyle ilgili ayrıca, “Bana çok güvenilir yerlerden gelen kulis bilgileri bu şekilde” ifadelerini kullandı.

nevvs

MENGÜ’DEN BİR AÇIKLAMA DAHA
Sosyal medyada hızla yayılan kulis bilgisinin ardından İYİ Parti devreye girdi. Nevşin Mengü bir paylaşım daha yaparak bu kez şu ifadelere yer verdi;

Meral Hanım’ın basın danışmanı Murat İde, yayın üzerine şu açıklamayı yolladı: Sayın Genel Başkanımızın, iddia edildiği şekilde ne fikri, ne araştırması, ne de böyle bir gündemi var. Bu kulisin kaynağı kimse, açık ve net bir tarif yapabilirim. Türkiye için önemli bir süreci sabote eden biri. Meral Akşener, bunca yıllık siyasi tecrübesiyle, bu kadar saçma bir kulise özne olamaz.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top