Muharrem İnce’den CHP’ye salvolar: FETÖ’cüler orada

SON HABER

Muharrem İnce’den CHP’ye salvolar: FETÖ’cüler orada

CHP’den istifa ederek Memleket Partisi’ni kuran Muharrem İnce, eski partisini hedef aldı. CHP’yi, Atatürk’e hakaret edenlerin doldurduğunu söyleyen İnce, “Benim CHP ile hiçbir sorunum yok. Benim CHP’yi yönetenlerle sorunum var. Onun için ayrıldım. FETÖ’cüler orada.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnceden CHPye salvolar: FETÖcüler orada
İzmir programı kapsamında Tire’de temaslarda bulunan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, yaptığı konuşmada da muhalefetin başarısızlığı nedeniyle iktidarın 20 yıldır değişmediğini, Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde de CHP’den destek göremediğini ifade etti.

‘FETÖ’CÜLER ORADA’
Üyelerden bahsetmediğini belirten İnce, “Benim CHP ile hiçbir sorunum yok. CHP’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk benim başöğretmenim. Benim CHP’yi yönetenlerle sorunum var. Onun için ayrıldım. ‘Atatürk diyemem’ diyenler orada, ‘Dersim katliamcısı’ diyenler orada, ‘hiçbir hizmeti yok sadece Anıtkabir yaptı’ diyenler orada. FETÖ’cüler orada.” dedi.

İnce, “Ben gittim, ben CHP’nin harbi evladıydım, has evladıydım onun için gittim. İşgal altındaydı, ben de terk ettim. Mustafa Kemal Paşa, İstanbul’u terk ettiğinde İstanbul işgal altındaydı. İşgalden kurtarmak için İstanbul’u terk etti.” ifadelerini kullandı.

İnce, konuşmasının ardından partisinin Tire ilçe binasının açılışını yaptı.

Ümit Özdağ ile ittifak kurmaya hazırlanan Muharrem İnce: Temel konularda anlaştık

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, altılı masanın cumhurbaşkanlığı yönetim sistemini eleştirdi. İnce, ‘Milletin seçtiği sembolik olabilir mi? Altılı Masa bir komite kuracak, Cumhurbaşkanı %50+1 alacak seçilecek, sonra %1 oy almış Temel Karamollaoğlu’ndan talimat alacak. Siz buna inanıyor musunuz?’ dedi.

Muharrem İnce: “Bunlarla mı memleketi kurtaracaksınız?”
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu’nun Kılıçdaroğlu’na yönelik sözlerine ilişkin, ‘Siyaset omurga işidir. Ben olsam ana muhalefet olarak o masayı dağıtırdım. Satıverirler iki dakikada, bırakırlar seni ortada’ dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top