Connect with us

Kızılcık Şerbeti dizisindeki “İçki” sahnesi izleyicilerin tepkisini çekti

SON HABER

Kızılcık Şerbeti dizisindeki “İçki” sahnesi izleyicilerin tepkisini çekti

Kızılcık Şerbeti dizisin dün akşam yayınlanan bölümündeki “içki” sahnesi sosyal medyada gündem oldu. İftar yapılan restoranda yan masadakiler içki içmesine tepki gösterilen dizi için “Kınıyorum” diye yorumlar yapılarak RTÜK’e çağrı yapıldı.

Evrim Alasya, Sıla Türkoğlu, Doğukan Güngör, Barış Kılıç, Sibel Taşçıoğlu, Ceren Karakoç ve Settar Tanrıöğen’in başrolünü paylaştığı Kızılcık Şerbeti dizisi, dün akşam 20. bölümüyle ekrana geldi. Dizideki oruç ve içki sahnesi ise gündem oldu.

Kızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çekti

“BİZ BURADA ORUÇ AÇIYORUZ SİZ ORADA İÇKİ SERVİSİ YAPIYORSUNUZ”
Dizinin yayınlanan son bölümünde Kıvılcım, Ömer’in arkadaşlarıyla birlikte iftar yemeğine çıktı. Yan masada içki içilen bir mekanda oturan Ömer’in erkek arkadaşı “Biz buraya iftar gelmişiz sizin bu yaptığınız yakışıyor mu? Biz burada oruç açıyoruz siz orada içki servisi yapıyorsunuz. Turist dahi olsa burada alkol yok diyeceksiniz. Biraz saygı ya” diyerek tepki gösteriyor.

Kızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çekti

“BURASI LAİK BİR ÜLKE”
Aynı masada oturan Kıvılcım ise “Yan masada içki içilmesi niye bu kadar rahatsız etti? İsteyen içki içsin isteyen çay içsin. Bundan rahatsız olan varsa da gitsin orucunu evde açıversin. Burası laik bir ülke ve bunun için bu halk çok mücadele verdi. İstanbul turist akınına uğrayan bir yer” yanıtını veriyor.

İZLEYİCİLER İKİYE BÖLÜNDÜ
Daha önce RTÜK tarafından ceza alan dizideki sahne de gelen tepkilerin ardından Twitter’da gündem oldu. Bir kısım kullanıcı dizideki sahnenin çok yerinde olduğunu belirterek “Herkes istediği gibi yaşar” derken bir kısım da diziyi kınadıklarını söyleyen kullanıcılar, RTÜK’e de çağrı yaptı.

RTÜK’TEN KIZILCIK ŞERBETİ’NE CEZA
RTÜK, Kızılcık Şerbeti’ndeki kadın istismarı ve şiddet sahneleri yaptırıma uğradı. Show TV’nin “Kızılcık Şerbeti” dizisi sebebiyle Üst Kurul, Show TV’ye 5 kez program durdurma ve en üst sınırdan idari para cezası yaptırımı uyguladı.Kızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çektiKızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çektiKızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çektiKızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çektiKızılcık Şerbeti dizisindeki 'İçki' sahnesi izleyicilerin tepkisini çekti

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top