Kış uykusundan uyanan yılan, ilginç yerden çıktı! Tek ısırığı 20 kişiyi ö.ldürebilir güçte

SON HABER

Kış uykusundan uyanan yılan, ilginç yerden çıktı! Tek ısırığı 20 kişiyi ö.ldürebilir güçte

Brezilya’da yaz aylarının gelmesiyle birlikte yılanlar da uyanmaya başladı. Bir grup arkadaşın elini yıkadığı vanadan fırlayan yılan, çevredekilere büyük korku yaşattı. Kobra yılanı olduğu belirtilen yılanın tek ısırığı 20 kişiyi aynı anda öldürecek güçte olmasıyla biliniyor.

Genellikle yaz aylarında ortaya çıkan yılanlar, Brezilya’da yaz aylarının yaşanması nedeniyle topraktaki yuvalarından uyanıyor. Ülkede son olarak yaşanan bir olay adeta akıllara durgunluk verdi.

VANADA ELLERİNİ YIKIYORLARDI
Kırsal alandaki bir vanada ellerini yıkayan bir grup arkadaş, saniyeler sonra vanadan bir yılanın fırlaması nedeniyle büyük korku yaşadı. Arkadaşlar geri kaçmak zorunda kaldı.

TÜRÜ DE BELİRLENDİ
Arkadaşların ekipleri çağırması üzerine yapılan incelemeler sonucunda yılanın kobra yılanı olduğu belirlendi. Diğer türler kadar zehirli olmasa da kobra yılanı da en zehirli yılanlar arasında yer alıyor.

TEK ISIRIĞI 20 KİŞİYİ Ö.LDÜRECEK GÜÇTE
Bu yılanlar 15-20 yıl civarı yaşayabilir. Esaret altında bu süre daha fazla olabilir. Zehirli bir kobranın zehiri nörotoksiktir ve tek bir ısırıkta bulunan miktarı ile 20 insanı ö.ldürebilecek güçtedir.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top