Kastamonu’da yaşlı çift, umre için biriktirdikleri parayı dolandırıcıya kaptırdı

SON

Kastamonu’da yaşlı çift, umre için biriktirdikleri parayı dolandırıcıya kaptırdı

Kastamonu Tosya’da kendisini jandarma olarak tanıtan kişi, ‘Eşinizle birlikte cinayete karıştınız’ diyerek yaşlı çiftin 40 bin TL nakit para ve 35 bin TL değerindeki altını alarak kayıplara karıştı.
Saat 15.00 sıralarında Kastamonu’nun Tosya ilçesine bağlı Bayat köyünde meydana gelen olayda, köyün muhtarı Bektaş Candan’ın evine giden ve evde o an yalnız olan Hanife Candan’a, kendisini jandarma olarak tanıtan kişi, “Dul bir kadını öldürdüğünüz tespit edildi. Birazdan sizi ekipler almaya gelecek” diyerek güvence bedeli adı altında evde bulunan altınları ve paraları istedi.

Korkuyla 40 bin lira nakit, 35 bin liralık altınını verdi
Telefon ile eşine haber vermek isteyen Hanife Candan’a engel olan şüpheli, daha ısrarcı davranarak paraları tekrar istemesi üzerine, Hanife Candan yaşadığı korku ile evde bulunan 40 bin TL nakit ile yaklaşık 35 bin TL değerindeki altını teslim etti.

Yürüyerek köyden uzaklaştı
Altınları ve paraları alan kişi yürüyerek köyü terk ederken, yolda karşılaştığı bir kişiden ise kendisini ilçe merkezine götürmesini istedi.

İşinin olduğunu söyleyerek götüremeyeceğini söyleyen Muharrem Dalmaz isimli kişi, şüphelinin yürüyerek kayıplara karıştığını söyledi.

Umreye gitmek için biriktirdiler
DHA’nın haberine göre, çalınan para ve altını, çiftin umreye gitmek için biriktirdiği öğrenildi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top