Connect with us

Kalkan Derneği’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

EĞİTİM

Kalkan Derneği’nden 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği

Kalkandelen ve bölgesinde eğitim, kültür ve sanat faliyetlerinin yanı sıra izcilik faliyetleri de yürüten Kalkan Derneği, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, Kalkandelen Tıp Lisesi Hoca ve öğrencileriyle birlikte Kadın Hastalıkları hakkında bilinçlendirme çalışması düzenledi.

Kalkandelen Maarif Okulu’nda düzenlenen etkinliğe Maarif okulu idareci ve hocaları, Tıp lisesi temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve bölgede yaşayan hanımlar katıldı.

Dernek Başkanı Cengiz Destan selamlama konuşmasında organizasyonun yükünü çeken Nurdan Yaya ve Hatice Zekiriye, katkılarından dolayı Maarif Vakfı ve okul idarecilerine teşekkür ederken, bu tür etkinliklerin bölgenin kalkınması için ne kadar çok önem atfettiğini vurguladı.

Okul Müdürü Hikmet Parlar ise bu çalışmanın okullarında organize edilmesinden mutluluk duyduklarını belirtirken tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutladı.

Öğrencilerin kadın hastalıkları hakkında sunumlarıyla devam eden etkinlikte, tedavi yöntemleri, erken teşhisin önemi gibi detaylara vurgu yapıldı.

Etkinlik sertifika takdimi ile sona erdi.

Continue Reading
You may also like...
To Top