Kadın hakem maça damga vurdu! Çok büyük hata…

SON HABER

Kadın hakem maça damga vurdu! Çok büyük hata…

FIFA Dünya Kupası’nda heyecan devam ederken, tamamlanan grup etabında oynanan karşılaşmaların yankıları devam ediyor. Almanya’nın Kosta Rika’yı 4-2 mağlup ettiği maçta ilk kez kadın hakemler Dünya Kupası’nda görev almış ve tarihi bir an yaşanmıştı. Hakem Stephanie Frappart’ın yardımcılıklarını Brezilyalı Neuza Back ile Meksikalı Karen Medina Diaz üstlendi. Karen Medina Diaz’ın müsabakada verdiği kararlardaki hataları ise sosyal medyanın gündemine oturdu.
Kadın hakem maça damga vurdu! Çok büyük hata...
FIFA Dünya Kupası’nda son 16 turu etabı da tamamlandı ve çeyrek final karşılaşmaları beklenmeye başlandı. Heyecan tüm hızıyla devam ederken, grup etabında oynanan müsabakalarda gerçekleşen olaylar, sosyal medyada daha da fazla konuşulmaya yüz tuttu. Özellikle Almanya ile Kosta Rika arasında oynanan maçta görev alan yardımcı hakemin hataları oldukça dikkat çekti.

2022-12-01T000000Z_671057382_UP1EIC20UFS1S_RTRMADP_3_SOCCER-WORLDCUP-CRI-GER-REPORT

İLK KEZ KADIN HAKEMLER YÖNETMİŞTİ

Almanya ile Kosta Rika’nın karşı karşıya geldiği mücadelede tarihi bir an yaşanmıştı. Kadın hakemler ilk kez Dünya Kupası’nda maç yönetmişti. Hakem Stephanie Frappart’ın yardımcılıklarını Brezilyalı Neuza Back ile Meksikalı Karen Medina Diaz üstlenmişti.

DIŞARI ÇIKAN TOPU GÖRMEDİ
Screenshot_4

Yardımcı hakem Karen Medina Diaz, önce Kosta Rika kalecisi Keylor Navas’ın kornere giden topu dışarıdan çevirdiğini görmedi ve oyunu devam ettirdi.

Screenshot_5

OFSAYT OLMAYAN POZİSYONDA BAYRAĞINI KALDIRDI
Screenshot_1

Daha sonrasında ise ofsayt olmayan bir pozisyonda Almanya’nın aleyhine bayrağını kaldırdı ve pozisyonun ofsayt olduğuna dair kanaat getirdi.

Screenshot_3

Karen Medina Diaz’ın bu kararları sosyal medyada günler sonra ortaya çıktı ve büyük yankı oluşturdu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top