İtalya’daki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor! Ö.lü sayısı 13’e yükseldi

SON

İtalya’daki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor! Ö.lü sayısı 13’e yükseldi

İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesindeki şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldi. Bölgede çok sayıda yerleşim yeri ve tarım arazileri sular altında kalmıştı. Emilia-Romagna Grand Prix’si de sel riski nedeniyle iptal edildi.

İtalya’nın kuzeyinde bulunan Emilia-Romagna bölgesinde geçtiğimiz çarşamba günü etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinde can kaybı artıyor. Yetkililer, arama-kurtarma çalışmaları sırasında daha fazla kişinin cansız bedenine ulaşıldığını ve hayatını kaybedenlerin sayısı 13’e yükseldiğini açıkladı.

13 BİN KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ
İtalya’nın Emilia-Romagna bölgesinde şiddetli yağış nedeniyle en az 20 nehir taşarken, çok sayıda yerleşim yeri ve tarım arazileri sular altında kalmıştı. Bölgede 280’e yakın heyelan meydana gelmişti. Evlerinde mahsur kalanlar helikopterlerle kurtarılmış, Emilia-Romagna Özerk Hükümeti Başkanı Stefano Bonaccini, Bologna’dan 3 bin, Faenza’dan ve Ravenna’dan 5’er bin kişi olmak üzere 13 bin kişinin tahliye edildiğini açıklamıştı.

EMILIA ROMAGNA GRAND PRIX İPTAL EDİLDİ
Bu hafta sonu Imola’da yapılacak olan Formula 1 kapsamında yapılacak olan Emilia-Romagna Grand Prix’si, yakındaki Santerno Nehri’ndeki sel riski nedeniyle iptal edildi.

 

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top