İltihaplanmaların kökünü kurutuyor: Sadece bir kaşığı ağrı sızı bırakmıyor

SON HABER

İltihaplanmaların kökünü kurutuyor: Sadece bir kaşığı ağrı sızı bırakmıyor

İltihaplanmalar, hayatınızı olumsuz yönde etkileyen kötü durumlardan biri oluyor. Özellikle bağışıklık sistemini düşüren bir sorun olan bu durum birçok hastalığa da davetiye çıkarabiliyor. Peki bu iltihaplanma doğal yöntemler ile nasıl önlenir? İşte herkesin evinde bulunması gereken o şey.

İltihaplanmalar, hayatınızı olumsuz yönde etkileyen kötü durumlardan biri oluyor. Özellikle bağışıklık sistemini düşüren bir sorun olan bu durum birçok hastalığa da davetiye çıkarabiliyor. Peki bu iltihaplanma doğal yöntemler ile nasıl önlenir? İşte herkesin evinde bulunması gereken o şey

HAREKETİ KISITLIYOR

Artrit ve diğer eklem sorunları yaklaşık 10 milyon insanı etkiliyor. Bu iltihaplanma hareketi kısıtlarken eklemlerde ciddi ağrı ve iltihaplanmaya neden olabilirler. Durumun tedavisi olmasa da semptomları hafifletmeye yardımcı olacak yollar bulunuyor.

Birçok tıbbi durum gibi, diyetin artrit üzerinde bir etkisi olabileceğine dair kanıtlar var. Yapılan bazı çalışmalarda zencefilin birçok komplikasyonları önlediği ortaya çıkmıştır.

GÜNDE 2 KEZ ZENCEFİL VERİLDİ

Miami Üniversitesi’nden akademisyenler tarafından yürütülen araştırmalarda altı haftalık bir denemede diz osteoartriti olan 260’tan fazla hasta yer aldı. Hastalara günde iki kez zencefil özütü veya plasebo verildi ve kurtarma ilacı olarak asetaminofen kullanıldı.
Tüm bunların sonucunda ie, “247 değerlendirilebilir hastada, ayakta dururken diz ağrısında azalma yaşayan yanıt verenlerin yüzdesi, kontrol grubuna kıyasla zencefil özü grubunda daha fazlaydı.
Yüksek derecede saflaştırılmış ve standardize edilmiş bir zencefil özütü, diz osteoartriti semptomlarını azaltma da çok etkilidir. Aynı zamanda, Osteoartriti tedavi etmek için zencefil kullanan kişilerin ağrı ve sakatlıkta önemli azalmalar gördüğünü buldu.

ZENCEFİL KANSER RİSKİNİ AZALTIYOR

Karaciğer kanseri olan hayvanlar üzerinde yapılan çalışmalarda, zencefil özü kullanımını test etti. Bunun sonucunda ise zencefil özü, karaciğer kanserli hayvanlarda NFkappaB’nin (hücre canlılığını kontrol eden bir protein kompleksi) ve tümör nekroz faktörü-alfa’nın yüksek ekspresyonunu önemli ölçüde azalttığı ortaya çıktı. Düzenli olarak bir kaşık zencefil tüketimi hastalıklara karşı büyük oranda koruma sağlayacak

ZENCEFİLİN DİĞER FAYDALARI

Mide bulantısına iyi gelir.
Kilo kaybına yardımcı olur
Kan şekerini düzenler.
Kalp sağlığını önemli derecede korur.
Kronik hazımsızlıklara yardımcı olur

Adet ağrısını büyük derecede azaltır.
Kolesterol seviyelerini düzenler.
Beyin fonksiyonlarını iyileştirerek, alzheimer gibi riskli hastalıkları önler.
Enfeksiyonlarla savaşmaya yardımcı olur.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top