Connect with us

Fuhşun kapısını bu şifreyle açıyorlarmış! ‘Alo Masaj’ operasyonunda çok sayıda gözaltı

SON HABER

Fuhşun kapısını bu şifreyle açıyorlarmış! ‘Alo Masaj’ operasyonunda çok sayıda gözaltı

Lüks plazaları adres belleyip masaj salonu adı altında fuhuş yaptılar, eş zamanlı operasyonla yakalandılar. Diyarbakır’da düzenlenen ‘Alo Masaj’ operasyonunda çok sayıda kişi gözaltına alınırken fuhuştan elde edildiği değerlendirilen yüklü miktarda paraya ve eşyalara el konuldu. Şüphelilerin fuhşun üstünü örtmek için kullandıkları şifre de dikkat çeken bir başka ayrıntı oldu. İstanbul’da da fuhuş operasyonu düzenlenirken yabancı uyruklu 10 kadın kurtarıldı, 11 kişi gözaltına alındı.

Fuhşun kapısını bu şifreyle açıyorlarmış! 'Alo Masaj' operasyonunda çok sayıda gözaltı
Fuhuş yapıldığı tespit edilen masaj salonları takibe alındı, 3 aylık çalışmanın ardından ‘Alo Masaj’ operasyonun düğmesine basıldı. Aralarında kadınların da olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alındığı operasyonun ardından lüks plazalarda bazı özel güvenlik görevlilerinin masaj salonlarına bilgi verdiği de ortaya çıktı. Bir eş zamanlı fuhuş operasyonu da İstanbul’da 7 ilçede gerçekleşti. İşte 2 ildeki operasyonlardan tüm ayrıntılar…

diyarbakirda-luks-plazalara-alo-masaj-operasyonu-7-gozalti_5322_dhaphoto4

İHBAR ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ
İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince kentte lüks plazalarda masaj salonu adı altında fuhuş yapıldığı ihbarı üzerine çalışma başlatıldı.

diyarbakirda-luks-plazalara-alo-masaj-operasyonu-7-gozalti_5322_dhaphoto1

Takibe alınan masaj salonlarına 3 aylık çalışmanın ardından eş zamanlı ‘Alo Masaj’ operasyonu düzenlendi.

diyarbakirda-luks-plazalara-alo-masaj-operasyonu-7-gozalti_5322_dhaphoto2

ÇOK SAYIDA GÖZALTI
Operasyonda aralarında kadınların da olduğu M.E., E.Ö., V.B., B.Y., B.A., Z.B., ve M.V., gözaltına alındı.

diyarbakirda-luks-plazalara-alo-masaj-operasyonu-7-gozalti_5322_dhaphoto3

Yapılan aramalarda fuhuştan elde edildiği değerlendirilen yüklü miktarda para, tabanca, cep telefonları ve bilgisayarlara el konuldu.

FUHŞUN ŞİFRESİ: ‘ÖZEL TERAPİ’
Yapılan araştırmada şüphelilerin fuhşu gizlemek için ‘özel terapi’ ifadesini kullandığı ve plazaların bazı özel güvenlik görevlilerinin masaj salonlarına bilgi verdiği de tespit edildi.

diyarbakirda-luks-plazalara-alo-masaj-operasyonu-7-gozalti_5322_dhaphoto5

Masaj salonları mühürlenerek kapatılırken, şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

BİR OPERASYON DA İSTANBUL’DA
Ahlak Büro Amirliği tarafından yapılan çalışmalarda, yaklaşık 3 ay teknik ve fiziki takip yapıldı. Gerekli delillerin toplanmasının ardından operasyon için düğmeye basıldı. Polis ekipleri Fatih, Bayrampaşa, Zeytinburnu, Esenler, Küçükçekmece, Sultangazi ve Arnavutköy’de daha önceden tespit edilen 19 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Operasyonda çetenin yönetici kadrosunda olduğu belirlenen 11 şüpheli gözaltına alınırken, 10 yabancı uyruklu kadın kurtarıldı. Baskın yapılan evlerde 33 telefon, ve döviz ele geçirildi.

36d379944c094242b8a54879b2a642ad

Şüphelilerin işlemleri Asayiş Şube Müdürlüğünde yapıldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden 10’u tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 1 şüpheli ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

dff5cc1972c76c8a0f9bd60772dda604

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top