Fahrettin Koca ilaç sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

SON HABER

Fahrettin Koca ilaç sektörü temsilcileri ile bir araya geldi

Son dönemde piyasada bazı ilaçların bulunamaması sorununun çözümü için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da ilaç sektörü paydaşlarını kabul etti.
Son dönemde piyasada bazı ilaçların bulunamaması sorununun çözümü için Sağlık Bakanlığı yeni adımlar atmaya devam ediyor.

Bu kapsamda beşeri tıbbi ürünlerin fiyatlandırılmasında kullanılacak Türk lirası cinsinden 1 euro değeri yüzde 36,77 artırıldı.

İlaç sektörü paydaşları ile buluştu
İkinci bir adım olarak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul’da ilaç sektörünün tüm paydaşlarının yöneticileriyle bir araya geldi.

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığında (TÜSEB) düzenlenen toplantıya İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS), Türkiye İlaç Sanayi Derneği (TİSD), Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AİFD), Sağlık Ürünleri Derneği (SURDER) ve Ecza Depocuları Derneği (EDD)’den 40’a yakın yönetici katıldı.

Toplantıda Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK) yetkilileri de hazır bulundu.

“Vatandaşımız ilaca erişirse hepimiz rahat ederiz”
Bakan Koca, yaptığı sosyal medya paylaşımında “İlaç bulunamaması sorununun çözümü için ikinci adımı attık. Sektörün tüm temsilcilerine tek önceliğimizin Türkiye’nin ihtiyacının karşılanması olduğunu ilettik. Mesajımız net: Vatandaşımız ilaca erişirse hepimiz rahat ederiz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca yaptığı değerlendirmede sektörün sorunlarının çözümüne yönelik olarak atılan adımları hatırlatarak sıranın sektörde olduğunu, vatandaşın ilaca erişiminde kendilerinin üzerine düşeni yapmaları gerektiğini dile getirdi.

Sektör temsilcileri, yapılan düzenlemeler için teşekkür ederek ilaç tedariki ile ilgili tüm imkanlarını seferber ederek çözüme katkı sunacaklarını belirttiler.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top