Ev ararken dolandırıldı! Eşyalarıyla sokakta kaldı

SON HABER

Ev ararken dolandırıldı! Eşyalarıyla sokakta kaldı

İstanbul’a ev kiralamak isteyen bir kişi dolandırıcıların ağına düştü. İnternet sitesi üzerinden bulduğu ev için anlaşan ve 15 bin lira ödemeye yapan adam, eşyalarını getirdiğinde dolandırıldığını anladı. Polis şüphelilerin peşine düştü

Son dakika: Ev ararken dolandırıldı! Eşyalarıyla sokakta kaldı
Tekirdağ’dan İstanbul’a ev aramaya gelen Ahmet Doğan, internet sitesi üzerinden bulduğu daireyi kiralamak için kendini ev sahibinin yeğeni olarak tanıtan kişiye 15 bin TL ödeme yaptı. İstanbul’a gelerek geçen Pazartesi günü eve girmek istediğinde daire kapı kilidinin değiştiğini fark eden Doğan, eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı. Ev sahibi de aynı kişiyi suçlayarak, “Daha önce de başka birisini aynı yöntemle dolandırmış” dedi.

Ahmet Doğan 2 hafta önce Tekirdağ’dan İstanbul’a, ev tutmak için geldi. İşsiz ve bekar olduğu gerekçesiyle ev bulmakta zorlandığını belirten Doğan, internet sitesi üzerinden bulduğu Küçükçekmece’deki bir evi kiralamak için, kendini ev sahibinin yeğeni olarak belirten kişiye 15 bin TL ödeme yaptı. Pazartesi günü Sefaköy’de bulunan eve gelen Doğan, daire kapısının kilidinin değiştirildiğini fark etti, eşyalarıyla birlikte sokakta kaldı. Bunun üzerine karakola başvuran Doğan, aynı kişinin başkalarını da bu şekilde dolandırdığını öğrenerek şikayetçi oldu.

“ANAHTARI BİLE VERDİ”

Kira bedelini elden vermek zorunda kaldığını belirten Ahmet Doğan, “Tekirdağ’da da iş bulamayınca İstanbul’a gelmek istedim. Bir ev tutup bir iş bulmak için geldim buraya. Geçen hafta cuma günü bir internet ilanından kiralık daire gördüm. Şahsı telefonla aradım. Buraya gelmemi söyledi. Ben de Tekirdağ’dan otobüse bindim. Küçükçekmece, Sefaköy’e geldim. Şahısla görüştüm. Beraber daireye baktık. Daireyi beğendiğimi, tutmak istediğimi söyledim. Sonra şahıs kendisini daire sahibinin yeğeni olarak tanıttı. Daire amcamın demişti, amcasıyla görüştürdü beni. Tanıştık ettik. Dairenin anahtarlarını verdi bana. Ondan sonra benden 5 bin lira bir aylık peşin 10 bin lira da depozito parası toplamda 15 bin lira para istedi. Ben de kendilerine bana IBAN numarası gönderin, ben parayı hesabınıza atayım dedim. Onlar da IBAN’a parayı atarsanız KDV kesilir, elden verebilir misin dediler. Ben de daire bulamama korkusuyla, çünkü bekarım bekara daire vermiyorlar. Dairenin fiyatı da beş bin lira, uygundu. Daire fiyatları çok yüksek, daireyi kaçırmamak ümidiyle adamlara ben 15 bin lirayı elden vermek zorunda kaldım” dedi.

“BANA GÜVENMİYOR MUSUN? BAK BEN SANA ÇOK KIRILDIM”

Parayı teslim ederken kuşku duyduğunu ifade eden Doğan, “Nakit olarak on beş bin lirayı verdim. Biraz yürüdükten sonra kendisine dedim ki ‘Kardeş parayı aldığına dair bir kağıdın arkasına yazıp imza atabilir misin?’ dedim. O da ‘İşte, ya sen bana güvenmiyor musun? Bak ben sana çok kırıldım’ Ben de dedim ki, ‘Kardeş bunun güvenle, kırılmakla bir alakası yok yani. Sonuçta ben sana elden 15 bin lira nakit para verdim. Parayı aldığına dair kağıdın arkasına yazıp imzalayacaksın’ dedim. Biraz mırın kırın etti. Sonra ben kendisini ikna etmiş oldum, ısrar ettim. ‘Tamam’ dedi. ‘Yazacağım’ dedi. Bir marketin önüne geldik. Oradan bir kalem aldım. Marketin önündeki dolabın üstüne banka dekontunun arkasına 15 bin lirayı elden aldığına dair yazı yazdı. TC numarasını yazdı imzaladı” diye belirtti.

“O ANDA DOLANDIRILDIĞIMI HİSSETTİM”

İstanbul’a geldiğinde dolandırıldığını hissettiğini belirten Ahmet Doğan, “Nitekim ben tekrar Tekirdağ’a gittim. Bu adamlar bana nakliyeci de ayarladılar. Pazartesi gelip kendi ayarladıkları nakliyeciyle benim eşyalarımı Küçükçekmece’deki, Sefaköy’deki tuttuğum eve geçireceklerdi. Bunlar gelmediler. Pazartesi akşam, gelmeyince; bana dedi ki, ‘Kardeş istersen sana paranı geri gönderebilirim’ dedi. Ben de ‘Tamam gönder’ dedim. Parayı da göndermediler. Ben salı günü tekrar otobüse bindim. Sefaköy’e geldim. Ondan sonra kiraladığım daireye gittim. Daire kapısını açmaya çalıştığımda açamadım kilidi değiştirmişler. O anda dolandırıldığımı hissettim. Karakola gittim. Karakola gittiğimde orada bir kişiyi daha dolandırdıklarını öğrendim. O da Azerbaycanlı bir kişiydi. 12 bin lira da onu dolandırmışlar. Nitekim şahsın verdiği isim de sahte çıktı, verdiği TC kimlik numarası, telefon numarası boş çıktı. Hiçbir isme kayıtlı değildi” diye konuştu.

“EŞYALARIMIN YANINDA YATIYORUM HAVA SOĞUK YAĞMUR YAĞDI ISLANDIM”

Yetkililerden yardım beklediğini söyleyen Doğan, “Daha önce ben Tekirdağ’da bir dükkanda kalıyordum. Dükkandı kaldığım yer, ev değildi. İş arkadaşlarımla beraber kaldığım bir yerdi. Daha önce ben beraber kaldığım arkadaşlarıma ev tutacağını söylemiştim. O dükkandakiler beni aradılar ‘Saat 10’a kadar eşyalarını aldın aldın almadın sokağa atıyorum’ dediler. Ben de buradan, İstanbul’dan apar topar bir tane kamyonet kiraladım. Tekirdağ’a gittim. Eşyalarımı aldım geldim. Nitekim, burada eşyalarımı koyacak, gidecek bir yerim olmadığı için buraya koymak zorunda kaldım. Ben dün gece 00.30’da eşyalarımı buraya indirdim. Şimdi, eşyalarımın yanında yatıyorum. Hava soğuktu yağmur yağdı, ıslandım. Bugün de benim gidecek bir yerim, eşyalarımı koyacak bir yerim yok. Yarın da yok, mağdur durumdayım. Kalacak hiçbir yerim yok. Yetkililere sesleniyorum. Bana yardımcı olsunlar” dedi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top