Connect with us

Ensar Derneği’nden Doğu Makedonya’da yardım ve iftar faaliyetleri

Balkanlar

Ensar Derneği’nden Doğu Makedonya’da yardım ve iftar faaliyetleri

Üsküp merkezli Ensar Kültür, Yardımlaşma ve Eğitim Derneği, Doğu Makedonya’da 400 adet gıda paketi organizasyonu, iki iftar programı ve zekat dağıtımı gerçekleştirdi.

Ensar Derneği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“29-30 Mart 2024 tarihleri arasında Almanya merkezli WEFA Derneği, Merhamet Derneği ve Ensar Derneği işbirliğinde Doğu Makedonya’da Ramazan faaliyetleri gerçekleşti.

Ramazan 2024 organizasyonu kapsamında 400 aded gıda paketi organizasyonu, iki iftar programı ve zekat dağıtımı gerçekleşti.

29 Mart 2024 tarihinde Veles (Köprülü) şehrinde 100 aded gıda paketi dağıtımı gerçekleşti. Aynı günde İştip şehrinde girişinden önce bulunan Balkanska bölgesinde 50 aded gıda paketi ve İştip şehrinde Karbintis Belediyesine bağlı Radanya köyünde 100 aded gıda paketi dağıtımı gerçekleşti.

Program İştip müftülüğünde 50 kişiye yönelik verilen iftar ile son buldu.

30 Mart 2024 tarihinde Radoviş şehrinin Kılavuzlu ve Prnalı köylerinde 100 aded gıda paketi dağıtımı gerçekleşti. Aynı günün akabinde ise Ustrumca şehrinde Vasilevo Belediyesine bağlı Gradaşor köyünde 50 aded gıda paketi dağıtımı gerçekleşti.

Program Ustrumca şehrinde Vasilevo Belediyesine bağlı Yeni Mahalle köyünde 150 kişiye yönelik verilen iftar ile son buldu.

Zekat dağıtımları Doğu Makedonyadaki birkaç aileye yönelik ve Ensar Derneği Kız ve Erkek yurdumuzdaki üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirildi.

Bu faaliyetlerin gerçekleşmesinde desteklerinden dolayı WEFA ve Merhamet Derneğine teşekkür ediyoruz.”

Continue Reading
You may also like...
To Top