Connect with us

El Hilal, Prespa gölü kıyısında yetimlere iftar verdi

Balkanlar

El Hilal, Prespa gölü kıyısında yetimlere iftar verdi

Ramazan ayı faaliyetleri kapsamında “Ramazan Sofrası” adı altında “El Hilal” Yardım kuruluşu Prespa’da yetimlere yönelik iftar verdi.

El Hilal Derneği’nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ramazan Sofraları” etkinliği kapsamında tertip ettiği iftarlarda El Hilal yardım kuruluşu Prespa gölü tatil beldesi Pretor’da yetimlerle buluştu. El Hilal’in Manastır ve Resne şubeleri ortaklaşa olarak bu iki şehirden 80 den fazla yetim ve ailesini bir araya getirerek toplu iftar düzenlediler.

Bu etkinliğe Manastır’daki “22 Kasım” Derneği de iştirak etti. Prespa’da El Hilal Başkanı Behicüddin Şehapi ile Kalkandelen, Gostivar ve Struga şubelerinin temsilcilerinin de katıldığı iftarda, kardeşçe ve oldukça samimi bir atmosferin sonunda çocuklara ve ailelerine Kalkandelendenli bir hayırseverin sağladığı Ramazan hediyeleri de dağıtıldı.

İftarın Türkiye’den bir işadamı tarafından da desteklenmesine, Kuruluş Başkanı konuşmasında teşekkür etti. Üsküp Çayır ve Saray semptleri ile Gostivar’da tertip edilen iftarlardan sonra Resne’deki iftar, El Hilal’in bu Ramazan ayında yetimlere ve ihtiyaç sahiblerine düzenlediği dördüncü toplu iftarıydı.

Continue Reading
You may also like...
To Top