Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnce yorumu sonrası Kılıçdaroğlu’na yüklendi! ‘Kendisi kasetle geldi, yarın veya cumartesi ortaya çıkar…’

SON HABER

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnce yorumu sonrası Kılıçdaroğlu’na yüklendi! ‘Kendisi kasetle geldi, yarın veya cumartesi ortaya çıkar…’

Son dakika haberi: Siyaset gündemi seçim haftasındaki en yoğun gününü yaşıyor. Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanı adaylığından çekilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk açıklamasında “Adaylardan bir tanesi adaylıktan çekilmiş. Tabi neden çekildi anlamak mümkün değil. Doğrusu üzüldüm.” ifadelerini kullandı. Erdoğan son olarak Sincan’da yaptığı açıklamada “Bay bay Kemal, ne ile geldi? Kasetle geldi. Şimdi de cumhurbaşkanı adaylarından birini saf dışı bıraktı” dedi.

Türkiye 14 Mayıs’taki seçime kilitlenmişken siyasi arenada peş peşe son dakika gelişmeleri yaşandı. Sağlık sorunları nedeniyle dün programlarını iptal eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün saat 14.00’te düzenlediği basın toplantısında adaylıktan çekildiğini açıkladı. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu ilk açıklamasını sosyal medya hesabından yapmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldığı mitinglerde konuyla ilgili peş peşe açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Sincan’da yaptığı açıklamalardan satır başları şu şekilde:

“Bugün Ankara bir başka güzel, bugün Ankaralı bir başka heyecanlı. Bugün başkentimiz bir başka coşkulu. Ankara yine farkını gösterdi. Yahu biz bu millete aşık olmayalım da ne yapalım, biz bu millete hizmetkar olmayalım da ne yapalım?

AA-20230511-31112382-31112377-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“BAY BAY KEMAL, NE İLE GELDİ? KASETLE GELDİ”
15 seçimde sandıktan galip çıkardınız. Vesayetinden darbecisine üzerimize kuralsızca yürüyenlerin karşısında durdunuz. Bay bay Kemal, ne ile geldi? Kasetle geldi. Şimdi de cumhurbaşkanı adaylarından birini saf dışı bıraktı. Nasıl bıraktı? Herhalde o da şöyle yarın bilemedin cumartesi günü ortaya çıkar. Bunların bütün işi fırıldak.

Asıl dersi sandıkta vereceksiniz.

Terör örgütleriyle beraber olan Bay Bay Kemal ve avanesini pazar günü sandıklara gömüyor muyuz? Sincan’dan öyle bir ses verin ki yankısı pazar gününe kadar sürsün. Pazar günü sandıklara iyi sahip çıkmamız lazım. 14 Mayıs demokrasi şölenimiz şimdiden hayırlı olsun. Balkon konuşmasına hazır mıyız? Öyleyse çok çalışalım.

Biz bu ülkedeki 85 milyonun tamamını seviyoruz.

AA-20230511-31112382-31112373-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ… NE YAPTI ALLAH AŞKINA GELDİĞİNDEN BU YANA?”
Ankara Büyükşehir Belediyesi… Ne yaptı Allah aşkına geldiğinden bu yana? Biz geldiğimizde Ankara’da büyükçe bir havalimanı yoktu. Mevcut havalimanını biz yaptık. Havalimanından şehre yolu o zamanki büyükşehir belediye başkanı olarak Melih Bey yaptı. Bu yol ve havalimanı bizim eserimiz.

AA-20230511-31112382-31112374-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Bunlar ne dedi? Otobüs ücretlerini bedava yapacağız. Yaptılar mı? Traktör vereceğiz dedi, aldınız mı? İstanbul, Ankara, İzmir bunu söyledi, bunların hiçbiri geldi mi? Çünkü bunların başındaki yalancı. Benim milletim inşallah bunları yutmayacak.

Şehir hastanelerimizi yaptık, Sincan’a devlet hastanesini yaptık. İnsanımızın sağlığı bizim için çok önemli. Önce eğitim, sağlık, adalet, emniyet, ulaşım, enerji, tarım, dış politika dedik. Bütün bunlarda Türkiye olarak adımları attık, hala atıyoruz.

Milletimizle birlikte gece gündüz çalışarak siyasetimizi güçlendirdik. Siz bakmayın meydanlarda atıp tutanlara. Bunların vizyonu burunlarının ucunu bile görmeye yetmeyecek kadar sığdır.

AA-20230511-31112382-31112376-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“ARTIK NE YAPTILARSA BİR ADAYI GERİ ÇEKİLMEYE MECBUR BIRAKTILAR”
Dün kasetle genel başkanlık koltuğuna getirilenler bugün de yine aynı yöntemle Cumhurbaşkanlığına atanmaya çalışıyor. İşte gördünüz artık ne yaptılarsa bir adayı geri çekilmeye mecbur bıraktılar. Anlaşılan o ki FETÖ yöntemleri yine iş başında. Bay Bay Kemal sen kasetle geldin bunu biliyoruz. Ama benim milletim bu sefer seni kasetle bir yerlere getirmeyecek. Tam aksine sana bay bay diyecek.

Bay Kemal neredesin sen? Hangi yoldasın? Diyorum ki bay bay Kemal bu teröristlerle el ele kol kola yolculukta. CHP’nin içindeki Gazi’ye inananlar, Mustafa Kemal’e inananlar pazar günü bunun hesabını soracaklardır. Milletimizin bu zata ülkesini teslim etmeyeceğine yürekten inanıyorum.

AA-20230511-31112382-31112378-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Karadeniz gazı… Ülkemiz bu keşifle yüzlerce milyar dolarlık bir kaynağa kavuştu. Doğal gaz faturaları geldi mi? Altındaki notu okudunuz mu? İlk ay konutlardaki tüm doğal gazı ücretsiz yaptık. Terör örgütlerinden temizlediğimiz Gabar’da kaliteli petrol bulduk. 40 yıldır oralarda terörün niye bitmediğini, bitirilmediğini daha iyi anlıyoruz değil mi? Türkiye’nin sınır ötesi harekatlarına tahammülsüzlüğün sebeplerini daha iyi anlıyorsunuz değil mi?

Pazar günü sonuçlar açıklanana kadar en küçük bir rehavete, en küçük bir tereddüde yer vermeyeceğiz.”

AA-20230511-31112382-31112379-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“ÖNEMLİ OLAN MİLLETİN VERECEĞİ KARAR”
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’da düzenlediği diğer mitingde İnce’nin kararının açıklanmasının ardından, “Adaylardan bir tanesi adaylıktan çekilmiş. Tabi neden çekildi anlamak mümkün değil. Doğrusu üzüldüm. Keşke bu yarış sonuna kadar böyle devam etseydi. Ne oldu da çekildi bilemiyorum? Biz yola diğerleriyle devam ediyoruz. Önemli olan milletimin vereceği karar.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde;

Biraz önce Pursaklar’daydık. Orada da görülmeye değer bir manzara vardı. Birazdan Sincan’a geçeceğiz. Orada da kardeşlerimizle bir araya geleceğiz.

Ziyaret ettiğimiz her şehirde milletimizin Türkiye Yüzyılını nasıl sahiplendiğini görüyoruz. Pazar günü balkon konuşmamızın hazırlığını yaptınız mı?

AA-20230511-31110806-31110797-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Sandıklar patlamalı. Şu karşımda gördüğüm kararlılık bizim de çalışma şevkimizi arttırıyor. Bugün burada 2007’de vesayete meydan okurken yaşadığımız duyguları hissettim.

Şimdi ne yaptı adaylardan bir tanesi adaylıktan çekilmiş. Tabi niye çekildi anlamak mümkün değil. Doğrusu üzüldüm. Keşke bu yarış sonuna kadar devam etseydi. Şimdi biz diğerleriyle devam ediyoruz. Önemli olan benim milletimin vereceği karar.

“SAVAŞ UÇAKLARI ÜZERİMİZDEN GEÇİYORDU”
Bay Bay Kemal’in geçmişi bu, bugünü bu, hayal ettiği Türkiye bu. Önlerine gelene makam mevki vaat ederek milletin kazanımlarını yıkma tehditti savurarak bu milletin yönetimine talip olunur mu?

Az önce gördüğünüz manzara biz Atatürk Havalimanı’na indik bizden önce Bay Bay Kemal gelmiş FETÖ’cüler onu alıyorlar geçiriyorlar ve Bakırköy Belediye Başkanı’nın evine gidiyor ve kahvesini içiyor. Orada Erdoğan’ı nasıl vuracaklar onu izliyor. Biz Atatürk Havalimanı’na indiğimizde savaş uçakları üzerimizden geçiyordu.

AA-20230511-31110806-31110798-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“ALLAH’IN İZNİYLE BİZ GELİYORUZ YİNE”
PKK’lıları FETÖ’cüleri ceza evinden salma, devlete doldurma sözüyle belki birilerine şirin görüne bilirsin ama millet size ülkesini teslim etmez. Bu Selo, kimdir bu Selo. Bu Selo Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin ölümüne neden olan haindir. Ve 51 Kürt kardeşimizi öldüren bu Selo şimdi Kılıçdaroğlu ve diğerleri bunu kurtarmak için çalışıyorlar. Başaramayacaksınız. Allah’ın izniyle biz geliyoruz yine. Başaramayacaksınız.

Bu CHP LGBT’ci mi?, bu HDP LGBT’ci mi?, İyi Parti LGBT’ci mi? O yanlarındaki yavrular onlarda aynen sessiz kalarak onu kabul ediyor mu? Fakat AK Partiye LGBT sızamaz, MHP’ye sızamaz aynı şekilde Cumhur İttifakına sızamaz. Biz ailenin kutsiyetine inanıyoruz. Biz de aile kutsaldır.

Tefecilere ülkenin kaynaklarını akıtma vaadiyle belki Londra’nın tefecilerinden 300 milyar dolar getirecekmiş. Nerede bu paralar böyle yollara savruldu. Şimdi bir de LGBT çıktı. LGBT gibi sapkın akımlara mavi boncuk dağıtarak belki İstanbul’un belli semtlerinden alkış alabilirsin. Ama bu millet sana bu ülkeyi teslim etmez.

Güçlü aileler güçlü milleti oluşturur. Bu güçlü millet LGBT’cilerden değil namusu çok çok güçlü olan ailelerden oluşuyor. Milletimiz 14 Mayıs’ta kafasında verdiği kararı inşallah sandıkta da tescilleyecek mi?

Peki gençlerimiz nasıl bu kadar geniş hayal gücüne sahip olabildi. Sadece internet sadece sosyal medya buna yeterli mi? Gençlerimize bu hayal gücünü bizim gerçekleştirdiğimiz kalkınma olanakları veriyor.

AA-20230511-31110806-31110802-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

“‘BAY BAY KEMAL’ SENİN GİDECEK YERİN YOK”
Kardeşlerim, ilkokul, ortaokul, lise sıralarının üzerinde kitapları buluyor muyuz? 76 üniversite vardı. Biz bu sayıyı 208’e çıkardık. Ankara’mızda şimdi iki tane dev hastanemiz var. Her ikisinin oda sayısına baktığınız zaman 4 bin küsür oda sayısı. Bay Bay Kemal’in hastanelerinden de memnun musunuz? O hastanelerde ölenler rehin kalıyordu, rehin. Bay Bay Kemal senin gidecek yerin yok. Bakalım hesabını nasıl vereceksin.

Şehirlerimize bakıyorlar daha güzelini, daha modernini hayal edebiliyorlar, spor tesislerine bakıyorlar daha gelişmişini hayal edebiliyorlar. İşte biz gençlerimize bunları gerçekleştirebilmek için destek istiyoruz. Gençlerimizi asla kendi arka bahçemiz olarak görmedik. Gençleri asla popüler sosyal medya kampanyalarıyla yönlendirilebilecek olarak görmedik. Şimdi de onların zamanlarının misafiri olduğumuzun bilinciyle kendilerine Türkiye Yüzyılını beraber inşa etmenin teklifinde bulunuyoruz.

AA-20230511-31111299-31111292-CUMHURBASKANI_VE_AK_PARTI_GENEL_BASKANI_RECEP_TAYYIP_ERDOGAN

Yeter ki gençlerimiz kendilerini kısır ideolojik tartışmaların kısır hayat biçimi tartışmalarının içine hapsetmesinler. İşte o zaman daha emin adımlarla yürüyeceğiz.

Hiç kimseyi dışlamadan ötekileştirmeden herkesi kucaklıyoruz Her gencimizin gelecek taleplerini de, özgürlük taleplerinin de başımızın üzerinde yeri var. Tek şartımız var ülkelerine, milletine, değerlerine düşmanlık etmesin.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen mitinge katıldı.

Oy kullanma işleminin sona ermesi ve seçim yasaklarının kalkmasının ardından seçim sonuçlarını Mynet seçim sayfasından takip edebilirsiniz!

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top