Connect with us

Cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski’nin tanıtım toplantısı düzenlendi

Balkanlar

Cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski’nin tanıtım toplantısı düzenlendi

Kuzey Makedonya’nın başkenti Üsküp’te cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski’nin tanıtım amaçlı sivil kongresi düzenlendi.

Cumhurbaşkanı adayı Stevo Pendarovski dinleyicilere hitaben yaptığı konuşmada, adının arkasında tek bir olay, tek bir yolsuzluk vakası, komisyon veya hileli ihale vakası bulunmadığı için bir kez daha vatandaşların güvenini aradığını vurguladı.

Güven kazanıp yeniden seçilmesi halinde önümüzdeki beş yıl boyunca yüzdeler için değil, maaş için çalışmaya devam edeceğini ve hangi milletten olursa olsun, hangi partiye oy verirse versin herkese eşit davranmaya devam edeceğinin altını çizen Pendarovski, “İşbirliği yapmaya devam edeceğim Mesleki başarısı parti ya da aile bağlarından kaynaklanmayan gençlere saygı duyuyorum, mazlumların yaşadıkları toplumda insani muamele ve adalet görmelerine yardım etmeye devam edeceğim ve herhangi bir ülkedeki herkesin suçunu ve yüksek yolsuzluklarını eleştirmeye devam edeceğim.” ifadelerini kullandı.

Toplantıda, Sosyal Demokrat Birliği (SDSM) Genel Başkanı Dimitar Kovaçevski ve Pendarovski’nin eşi Elizabeta Gjorgievska’nın yanı sıra, Türk Tiyatro oyuncusu Nesrin Tair, yazar ve aktivist Ramdan Ramadani ve Pendarovski’nin ikinci dönem adaylığını destekleyen müzisyen Risto Vrtev de konuşma yaptı.

SDSM Başkanı Dimitar Kovacevski, vatandaşları 24 Nisan’daki ilk turda cumhurbaşkanı adayını Pendarovski’ye desteklemeye ve Makedonya’nın Avrupa değerlerine ve ilerici bir geleceğe inanan ve Mayıs ayında Avrupa Makedonya’sını kazanan bir lider istediğini göstermeye çağırdı.

Pendarovski’nin eşi Elizabeta Gjorgievska, toplantıda, sahip olduğu sorumlu pozisyona rağmen Pendarovski’nin bir kişi olarak değişmediğine, çünkü gerçek başkanın her şeyden önce bir birey olduğuna dikkat çekti.

Oyuncu Tair konuşmasında, Pendarovski’nin daha önceki çalışmaları sayesinde, en yüksek devlet ödüllerinin, kusursuz oynadıkları rollerle geride paha biçilemez bir servet bırakan meslektaşları, aktörleri ve yönetmenleri tarafından alındığını vurguladı.

Tair, Pendarovski’ye verdiği desteğin kendi belirlediği standartlara, özverisine, insanlığına, demokratik ruhuna ve ülkemizin sistematik değerlerinin modernleşmesi ve ilerlemesinden vazgeçmeme iradesine dayandığını sözlerine ekledi.

Continue Reading
You may also like...
To Top