Connect with us

Çernooçene bölgesindeki çocuklar Dünya Çocuk Kitapları Günü’nü kutladılar

Balkanlar

Çernooçene bölgesindeki çocuklar Dünya Çocuk Kitapları Günü’nü kutladılar

Çernooçene Belediyesindeki okullar 2 Nisan Dünya Çocuk Kitapları Günü kutlamalarına aktif olarak katıldılar.

Bahar tatilinden önceki son günde Çernooçene (Yeni Pazar) , Komuniga (Kuşallar), Gabrovo (Gabra), Lyaskovo (Pındıcak), Minzuhar (Kalfalar) ve Paniçkovo (Çanakçı) köylerindeki okul ve anaokullarının farklı sınıflarından küçük öğrenciler bu yerleşim yerlerindeki kütüphaneleri ziyaret etti.

Çernooçene’deki Hristo Smirnenski Ortaokulunda öğrenciler Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen’in eserlerini okudular, birbirlerine kitap hediye ettiler, kütüphaneyi ziyaret ettiler ve “Kitaplar bize ne verir” başlıklı bir sunum izlediler.

Amaç, çocukları kitapların dünyasına dahil etmek, okuma sevgisini aşılamak ve okuma yazma bilmeme sorununun üstesinden gelmektir.

Öğretmenler, kitapların hala çocukların en sessiz ve en sadık dostları, en açık ve en bilge danışmanları olduğunu vurguluyor.

2 Nisan’da tüm dünyada Uluslararası Dünya Çocuk Kitapları Günü kutlanıyor. Bu girişim tüm ülkelerde kutlanıyor ve 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip. Bu tarih hiç de tesadüfen seçilmemiştir. Danimarkalı yazar Hans Christian Andersen 2 Nisan 1805’te Odense’de doğdu.

Kırcaalihaber

Continue Reading
You may also like...
To Top