Connect with us

Bujar Osmani, seçim kampanyasını cumhurbaşkanlığı konutundan başlattı

Balkanlar

Bujar Osmani, seçim kampanyasını cumhurbaşkanlığı konutundan başlattı

Kuzey Makedonya’da 24 Nisan’da düzenlenecek Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili resmi seçim kampanyası süreci bugün başladı.

Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) öncülüğündeki Avrupa Cephesi İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Bujar Osmani, seçim kampanyasını Vodno’daki cumhurbaşkanlığı konutundan başladı.

Dışişleri Bakanı ve Avrupa Cephesi’nin cumhurbaşkanı adayı Bujar Osmani, Üsküp’teki Cumhurbaşkanlığı Köşkü Villa Vodno’nun önünde koalisyon gençliği eşliğinde düzenlediği basın toplantısıyla Cumhurbaşkanlığı kampanyasını başlattı.

Osmani, bugün halk referandumunda ülkemizin geleceği için çok önemli bir yolculuğun başladığını söyledi.

Ülkedeki en önemli entegrasyon süreçlerinde hizmet etme ayrıcalığına sahip olduğunu ve karar alma merkezlerinde güvenilirliği ve bağlantıları olduğunu kaydeden Osmani, “Her ailenin hayalini, ülkemizin her vatandaşının Avrupa Birliği’nde parlak bir geleceğe yönelik hayalini tamamlama taahhüdümüz var” diye vurgulayan Osmani, ülkenin bir yolun parlak, müreffeh bir yol ayrımında olduğunu açıkladı. Avrupa’nın geleceği, diğer yol ise izolasyona, belirsizliğe ve perspektif eksikliğine yol açıyor ve tam da bu nedenle bu seçimler sıradan seçimler değil.” ifadelerini kullandı.

Bugünden itibaren “Avrupalı Cumhurbaşkanı!” sloganını kullanacaklarını ifade eden Osmani, 4 numarada yer alan “Avrupalı Cumhurbaşkanının On Kararı” adlı seçim programıyla ülkenin dört bir yanına giderek vatandaşların ihtiyaçlarını, beklentilerini dinleyecek, aynı zamanda daha parlak bir geleceğe yönelik planları keşfedecek.

Continue Reading
You may also like...
To Top