Bakan Yanık’tan, istismara uğrayan 6 yaşındaki kızla ilgili açıklama: 3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; Çünkü…

SON HABER

Bakan Yanık’tan, istismara uğrayan 6 yaşındaki kızla ilgili açıklama: 3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; Çünkü…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, H.K.G’nin 6 yaşında ‘evlendirilip’ istismara maruz bırakılmasına ilişkin yeni bir açıklamada bulundu. Yanık, iğrenç istismarla ilgili, “3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; kamuoyuna ne kadar bilgi yansıdığını bilmiyorduk. Can güvenliğini riske etmemek için bir süre bekledik. Biz mağdura her türlü desteği sağlamışız, dava bize intikal edildiği gün olaya müdahil olmuşuz.” ifadelerini kullandı.

Bakan Yanık'tan, istismara uğrayan 6 yaşındaki kızla ilgili açıklama: 3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; Çünkü...
TBMM’de bütçe görüşmeleri aralıksız devam ediyor. Bakanlıkların bütçelerinin görüşüldüğü toplantılarda gündeme dair açıklamalar yapılırken sert tartışmalar da yaşanıyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Derya Yanık Meclis kürsüsünden yaptığı açıklamada son günlerin en çok konuşulan konusu olan 6 yaşındaki kızın ‘evlendirilmesi’ ve istismar davasıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Bakan Yanık kamuoyunda tartışılan ‘Bakanlık neden 3 gün sonra açıklama yaptı’ tartışmalarına da değindi.

AA-20221210-29705032-29705017-AILE_ICISLERI_ILE_SAGLIK_BAKANLIKLARININ_2023_BUTCELERI_TBMM_GENEL_KURULUNDA

AÇIKLAMA NEDEN 3 GÜN SONRA YAPILDI
6 yaşında ‘evlendirilen’ ve istismara uğrayan H.K.G. ile ilgili Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık’tan yeni bir açıklama geldi. Bakan Yanık, “3 gün sonra açıklamayı neden yaptık; kamuoyuna ne kadar bilgi yansıdığını bilmiyorduk. Can güvenliğini riske etmemek için bir süre bekledik. Biz mağdura her türlü desteği sağlamışız, dava bize intikal edildiği gün olaya müdahil olmuşuz.” dedi.

fff

CHP’DEKİ TACİZLERİ ÖRNEK VERDİ! TANSİYON YÜKSELDİ
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Bakanlığına ilişkin kürsüden bilgi verirken AK Parti’li ve CHP’li kadın milletvekilleri karşı karşıya geldi. Bakan Yanık, sunumu esnasında CHP’deki tacizlere örnekler verdi. Bunun üzerine CHP Afyonkarahisar milletvekili Burcu Köksal, Bakan Yanık’ı protesto etti. Bunun üzerine Bakan Yanık’ın konuşması esnasında AK Parti’li kadın milletvekilleri Köksal’a tepki gösterdi. Diğer milletvekillerinin araya girmesiyle kadın milletvekilleri yerlerine oturdu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top