Arnavutluk Başbakanı Rama’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek mesajı

SON HABER

Arnavutluk Başbakanı Rama’dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a destek mesajı

14 Mayıs seçimleri öncesinde Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’dan dikkat çeken bir mesaj geldi. Erdoğan’ın sadece kötü günlerde iyi bir dost değil, aynı zamanda çok özel bir siyasi lider olduğunu söyleyen Rama; “Vizyonu, cesareti, iradesi ve yorulmak bilmeyen çalışmalarıyla tüm dünyanın gözlerini Türkiye’nin şahane dönüşümü örneğine çeviren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik en yüksek takdirimi ifade etmek istiyorum.” dedi.

Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sadece kötü günlerde iyi bir dost değil, aynı zamanda çok özel bir siyasi lider, yaptığını söyleyen ve söylediğini yapan birisi olduğunu belirtti.
Rama, Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri vesilesiyle görüntülü mesaj yayımladı.

 

“ERDOĞAN’A YÖNELİK EN YÜKSEK TAKDİRİMİ İFADE EDİYORUM”
Arnavutluk Başbakanlığı Basın Ofisi tarafından yayımlanan görüntülü mesajda Rama, Türkiye’nin sadece Türk milleti ve halkı için değil, aynı zamanda Balkanlar ve Avrupa için büyük öneme sahip bir seçim öncesinde bulunduğunu söyledi. İstediği lider ve hükümeti seçme görevinin tartışmasız Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının olduğunu kaydeden Rama, “Bunu onlardan daha iyi yapabilen ve yapmayı bilen yok. Ancak herkese yönelik saygı doğrultusunda; vizyonu, cesareti, iradesi ve yorulmak bilmeyen çalışmalarıyla tüm dünyanın gözlerini Türkiye’nin şahane dönüşümü örneğine çeviren Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik en yüksek takdirimi ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Edi Rama – Cumhurbaşkanı Erdoğan

“ERDOĞAN’IN TECRÜBE VE KARAKTERİ, DİKKAT ALINACAK DEĞERLİ BİR KAZANIMDIR”
Türkiye’nin örnek teşkil eden güçlenmesi ve Türk milleti ile devletinin gücü için yeni bir bilinç oluşturulmasının, sadece Türkiye ve halkına nice güzellikler katmakla kalmadığını, aynı zamanda Türkiye’nin meşru kurumlarının bütünlüğünün ve hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hayatının sorgulanmasına varana kadar büyük zorluklar ve güçlü çelişkiler de yarattığını belirten Rama, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben biliyorum ki Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tutkulu destekçilerinin olduğu gibi sert eleştiricileri de var. Ve elbette ki Türkiye’nin bugün ateşli bir yüzleşme gerçekleştirdiği bu iki tarafın da haklı sebepleri vardır. Ancak herkese şunu söylemek isterim ki sadece Türkiye için değil aynı zamanda tüm dünya ve özellikle de Avrupa için böylesi zor zamanlarda, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’nın tecrübe ve karakteri, Ukrayna’daki çatışmanın ve bunun yüküyle tehdit altında kalan birçok ülkenin tahıl tedarik yollarındaki ağır yükünü hafifletmedeki rolü veya terörizmin tehdit edici odaklarıyla başa çıkma konusundaki yargısının ağırlığı, önümüzdeki pazar günü Türkiye’nin hangi yöne gideceğine karar verecek olan herkes tarafından dikkate alınacak son derece değerli kazanımlardır.”

DEPREM YARDIMLARINI HATIRLATTI
Arnavutluk ve Arnavutlar için Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, en kötü günler için iyi bir dost olduğunu vurgulayan Rama, Kosova Meclisi Cumhuriyeti ilan ettiğinde Türkiye’nin ilk bağımsızlığı tanıyan ülke olduğuna işaret etti. Diğerlerinin “kendi dertleriyle çok meşgulken” Türkiye’nin Arnavutluk’taki deprem felaketinde etkilenen yüzlerce aileye yeni konutlar inşa ederek destek verdiğin veya ölümcül virüse (Kovid-19) karşı aşı sağladığını anımsatan Rama, şu ifadeleri kullandı:

“Şahsen benim için Cumhurbaşkanı Erdoğan sadece kötü günlerde iyi bir dost değil, aynı zamanda çok özel bir siyasi lider çünkü yaptığını söyleyen ve söylediğini yapan birisi. Bazıları onun çok sert ve keskin olduğunu düşünüyor. Belki haklılar ama belki de 14 Mayıs’ta ilerlemenin zorluğu ile geri dönmenin kolaylığı arasında karar vermesi gereken Türkiye’nin tarihinin bu evresinde ve bu kadar öngörülemez dünyada boyun eğmemek tam da Türkiye gibi bir ülkenin ihtiyaç duyduğu ve hala ihtiyaç duyacağı şeydir.”

Türkiye’ye ve Türk halkına iyi temennilerde bulunan Rama, Türk vatandaşlarının, Balkanlar ve tüm Avrupa için bu zor dönemin kırılgan dengelerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin vazgeçilmez rolünü de tercihlerinde dikkate almalarını tüm kalbiyle dilediğini sözlerine ekledi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top