Connect with us

Arnavut İttifakı partisinde “mühür” kavgası

Balkanlar

Arnavut İttifakı partisinde “mühür” kavgası

Kuzey Makedonya’da cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimleri yaklaşırken Arnavut İttifakı partisinde “mühür” krizi yaşanıyor.

Arnavut İttifakı (AA) partisinde mühürler Ziyadin Sela’nın kanadı tarafından alındı. Böyle bir karar Kalkandelen’deki Mahkeme tarafından verildi. Sela kanadı bilgiyi doğrularken Arben Taravari de konuyla ilgili şikayette bulunacaklarını açıkladı.

Arnavut İttifakı partisinin Sela kanadından MİA’ya yapılan açıklamada, “Mahkeme, Ziyadin Sela’nın Arnavutlar İttifakı başkanlığına kaydedilmesi yönündeki talebimizin kabulüne karar verdi. Bu karar tüm taraflara bildirildi ve artık AA’nın resmi başkanı Ziyadin Sela oldu.” ifadelerine yer verildi.

Arben Taravari, karara sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamayla tepki gösterdi.

Taravari, “Bugün BDİ’ye vermek için Arnavut İttifakı’ndan mühür aldıklarını söylüyorlar… eğer doğruysa şikayet ederiz ama ellerindeki tutsak sistemle mühürleri alsalar bile bir sorum var… ne olacak? halk hakkında mı? İnanç olmadan hiçbir hükümle insanları kazanamazsınız. Değişim başladı ve onu durduracak hiçbir mühür yok.” değerlendirmesinde bulundu.

MIA, Kalkandelen Mahkemesi ile temasa geçse de konuyla ilgili net bir yanıt alamadı.

– Arnavut İttifakı’nda ne oldu?

Arnavut İttifakı partisinde, Taravari’nin üyelere Arnavut muhalefetine katılma kararlarında kendilerini destekleme çağrısı yapmasının ardından iki kanada bölündü.

Sela ve Taravari partinin mühürleri konusunda hukuki bir mücadele vereceklerini açıkladılar.

Taravari’nin kanadı yaklaşan seçimlere Arnavut muhalefeti VLEN ile, Sela kanadı ise BDİ öncülüğündeki Avrupa Cephesi ile birlikte gitmeye karar verdi.

Continue Reading
You may also like...
To Top