Ankara’da eşi benzerine az rastlanır olay! Aslan kafesinden kaçtı, bahçelerinde görünce büyük ko.rku yaşadılar: Önüne çıkanı parçalardı

SON

Ankara’da eşi benzerine az rastlanır olay! Aslan kafesinden kaçtı, bahçelerinde görünce büyük ko.rku yaşadılar: Önüne çıkanı parçalardı

Ankara’da mühürlenen hayvanat bahçesindeki kafesinden bir aslan kaçtı. Mahallede ve yolda araçların önünde koşarken güvenlik kamerasına yansıyan aslan, bir evine bahçesine girdi. Ev sakinleri, aslanı görünce büyük panik yaşarken aslan görevlilerce yak.ala.ndı. Rıfat Aloğlu, “Yeğenim bahçeye indiğinde aslanla karşılaşınca ko.rkm.uş. Hemen beni aradı, ‘Bahçede aslan var, asla dışarı çıkma’ dedi. Hayvanat bahçesindeki bakıcılara söyledik, hemen geldiler” diye konuştu.

Ankara Gölbaşı’nda ilginç bir olay yaşandı. Mühürlenen bir hayvan bahçesinde bulunan aslanlardan biri kafesinden kaçtı. Yolda koşarken görüntüleri ortaya çıkan aslan, bir evin bahçesine girdi. Aslanı bahçelerinde görünce büyük k.orku yaşayan Rıfat Aloğlu, “Daha önce de maymun kaçmıştı. Maymun da yan tarafımızda bulunan işletmeye girmişti. Maymundan bile tedirgin olduk, aslandan nasıl ko.rkma.ya.lım?” dedi.

muhurlu-hayvanat-bahcesinden-kacan-aslan-yola-indi-o-anlar-kamerada_4835_dhaphoto8

muhurlu-hayvanat-bahcesinden-kacan-aslan-yola-indi-o-anlar-kamerada_4835_dhaphoto6

İKİNCİ KEZ MÜHÜRLENDİ, TAHLİYE İÇİN SÜRE VERİLDİ
İncek Mahallesi’nde 4 bin metrekarelik arazide kurulu hayvanat bahçesinin ruhsatı, içerideki aslan ve kaplanların kükreme sesinin insan psikolojisini boz.aca.k derecede etkili olduğu ve çevreye kötü ko.ku yayıldığı gerekçesiyle Ankara 18’inci İdari Mahkemesi kararıyla iptal edildi. Daha önce yargı sürecinde mühürlenip, iş yeri sahibinin itirazı üzerine açılan hayvanat bahçesi, ruhsat iptali kararıyla ekimde ikinci kez mühürlendi ve hayvanların tahliyesi için süre verildi.

muhurlu-hayvanat-bahcesinden-kacan-aslan-yola-indi-o-anlar-kamerada_4835_dhaphoto5

KAFESİNDEN KAÇTI
Mahalle arasında ziyarete kapalı hayvanat bahçesindeki aslanlardan biri, dün sabaha karşı kafesinden çıkıp kaçtı. Mahallede ve yolda araçların önünde koşarken güvenlik kamerasına yansıyan aslan, daha sonra Rıfat Aloğlu’nun evinin bahçesine girdi. Sabaha karşı kö.pekle.rin havlamasıyla uyanan ev sakinleri, bahçede aslanı görünce büyük ko.rku yaşadı. Aslan, daha sonra hayvanat bahçesindeki görevliler tarafından yakalanıp, götürüldü. Doğa Koruma ve Milli Parklar 9’uncu Bölge Müdürlüğü ekipleri, aslanın kaçtığı ihbarı üzerine bölgede inceleme yaptı. Ekipler, aslanın tekrar kafesine konulduğu yönünde tutanak tuttu.

 

“MAYMUNDAN BİLE TEDİRGİN OLDUK, ASLANDAN NASIL KO.RKMAY.ALIM?”
Olayla ilgili konuşan Rıfat Aloğlu, saat 06.20’de yeğeninin, köpeklerin havlamasıyla uyandığını anlatarak, “Yeğenim bahçeye indiğinde aslanla karşılaşınca ko.rkmu.ş. Hemen beni aradı, ‘Bahçede aslan var, asla dışarı çıkma’ dedi. Hayvanat bahçesindeki bakıcılara söyledik, hemen geldiler. Ko.rkud.an dışarı çıkamadık. Günün aydınlanmasıyla birlikte tedbirli bir şekilde biz de bahçeye çıktık. Aslandan kim korkmaz ki? Çok büyük değildi ama insan ko.rkuy.or. Sabaha kadar her gece kü.krüyo.rlar. Daha önce de maymun kaçmıştı. Maymun da yan tarafımızda bulunan işletmeye girmişti. Maymundan bile tedirgin olduk, aslandan nasıl ko.rkmay.alım?” dedi.

muhurlu-hayvanat-bahcesinden-kacan-aslan-yola-indi-o-anlar-kamerada_4835_dhaphoto4

“ÖNÜNE ÇIKANI PA.RÇALA.RDI”
Hayvanat bahçesinin yanındaki evde oturan Niyazi Güler ise “Şikayetler üzerine polis olayla ilgili tutanak tutmuş. Ben de karakola giderek şikayette bulundum. Bu 250 metrelik mesafe içinde benim de evim var. Benim evime de girebilirdi. Aslanı köp.ek gibi sevemezsiniz. Eğer o aslan gündüz saatlerinde kaçsaydı önüne çıkanı parçalardı, diye düşünüyorum” diye konuştu.

muhurlu-hayvanat-bahcesinden-kacan-aslan-yola-indi-o-anlar-kamerada_4835_dhaphoto1

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top