2 yaşındaki çocuğa c.insel i.stismar suçlamasıyla gözaltına alınan annesi dahil 4 kişi tutuklandı

SON

2 yaşındaki çocuğa c.insel i.stismar suçlamasıyla gözaltına alınan annesi dahil 4 kişi tutuklandı

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde c.insel i.stismara uğrayan ve darbedilen 2 yaşındaki çocuğun yaşamını yitirmesine ilişkin gözaltına alınan, anne M.Ö’nün de aralarında bulunduğu 4 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstasyon Mahallesi’nde annesi M.Ö. markete gittiği sırada F.S. (25) tarafından c.insel i.stismara uğrayan ve darbedilen 2 yaşındaki N.Ö’nün hayatını kaybetmesine ilişkin gözaltına alınan anne M.Ö. ile zanlılar M.G. Ö.C. ve C.S’nin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

2 ŞÜPHELİNİN İŞLEMLERİ SÜRÜYOR
Adliyeye sevk edilen şüpheliler, çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2 şüphelinin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

NE OLMUŞTU?
İstasyon Mahallesi’nde 18 Mayıs’ta, daha önceden tanıştığı M.Ö’nün evine giden F.S, kadının 8 yaşındaki kızıyla markete gitmesinin ardından 2 yaşındaki kızı N.Ö’ye c.insel i.stismarda bulunduğu ve çocuğun kafasını duvara vurduğu iddiasıyla ekiplerce gözaltına alınmıştı. Zonguldak Bülent Ecevit Hastanesi’nde kaldırılan çocuk, yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamamış, 8 yaşındaki ablası ise koruma altına alınmıştı.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
İfadesinde c.insel i.stismar ve darp suçunu itiraf eden şüpheli F.S, çıkarıldığı mahkemece “çocuğa nitelikli c.insel i.stismar” ve “kendini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten ö.ldürmeye teşebbüs” suçundan tutuklanmıştı.

Öte yandan Çaycuma Sulh Ceza Hakimliğince soruşturma kapsamında yayın yasağı getirilmiş, kararda, N.Ö’ye c.insel i.stismarda bulunan şüphelinin, “yaşı küçük mağduru tasarlayarak ö.ldürmeye teşebbüs ettiği” ve “soruşturma kapsamında N.Ö’nün 8 yaşındaki ablasının da benzer şekilde c.insel i.stismara uğradığı” bilgisine yer verilmişti.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

To Top